We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Foça Turizmi Değerlendirildi

Foça Turizmi Değerlendirildi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Foça Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantıda, geçen turizm sezonu ve 2024 yılında yapılması gerekenler değerlendirildi.

Foça Kaymakamı Mehmet Türköz’ün yönetimindeki toplantıya; Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sedat Özdemir, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ve Mark Warner Phokaia Beach Resort Genel Müdürü Bilge Durdu konuşmacı olarak katıldı.

Foça’daki resmi kurumların temsilcilerinin yanı sıra turizm tesisleri ile gezi teknelerinin işletmecisi ve sahibi turizmcilerin yer aldığı toplantı, 31 Ekim Salı günü Phokaia Beach Resort’da gerçekleştirildi.

Foça’nın doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve kültürel mirasıyla benzersiz bir yer olduğunu belirten Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Turizmin geliştirilmesi adına alt yapıyı güçlendiren birçok çalışma gerçekleştirdik. Üst yapı çalışmalarımız kapsamında, ilçemizin 5 bin yıllık tarihini ve kültürünü tanıtacağımız Nihat Dirim Kent Belleği Merkezimizin yapımı devam ediyor. İlçemize gelen turistlerin daha uzun süre konaklamalarını sağlamak, doğal güzelliklerimizi koruyarak sürdürülebilir turizmi teşvik etmek için çalışıyoruz. Her zaman güç birliği yaparak ilçemizin uluslararası alandaki turizm potansiyelini yeniden yakalamalıyız.’’ dedi.

Yorum Yaz