We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler FTI’DA 2024 İÇİN ÇİFT HANELİ YÜZDESEL ARTIŞ

FTI’DA 2024 İÇİN ÇİFT HANELİ YÜZDESEL ARTIŞ

FTI GROUP, 2022/2023 yıllarına ilişkin ticari rakamlarını çok güçlü bir finansal sonuçla sunuyor. Ciro, önceki yıla kıyasla yüzde on artarak 4,1 milyar avroya yükseldi. Dijital dönüşüm ve daha verimli süreç ve sistemlere yapılan yatırımlarla FTI GROUP, turizm sektöründeki olumlu küresel gelişimin de desteğiyle büyüme trendini sürdürmeyi başardı. Şirket aynı zamanda, FTI GROUP’un talepteki keskin artışı karşılamak için özellikle iyi bir konuma sahip olduğu bir dizi sektör trendinden de yararlanıyor.

2023/2024 İÇİN POZİTİF GÖRÜNÜM

Bu nedenle şirket, önümüzdeki yaz ve içinde bulunduğumuz mali yıl için iyimser. FTI Group CEO’su Karl Markgraf, “Erken rezervasyon kampanyalarımız müşterilerimiz tarafından iyi karşılandı ve önümüzdeki sezon için rezervasyonlar şimdiden çok umut verici. Şu anda yaz çıkışlı rezervasyonlarda bir önceki yıla kıyasla çift haneli bir artış yaşıyoruz” dedi. Grup, 2023/24 mali yılının tamamına baktığında büyüme yolunda ilerlediğini görüyor. Markgraf, “Rezervasyon durumunun olumlu işaretleri göz önüne alındığında, 2023/2024 mali yılı için satışları ve gelirleri bir önceki yıla göre çift haneli bir oranda artırmayı planlıyoruz” diye konuştu. Likidite planlamasında, borç sermayesinin – koronavirüs yardımı ve banka yükümlülükleri – yanı sıra komisyon ödemeleri ve mevcut işlerden kaynaklanan diğer yükümlülükler de dikkate alınıyor. FTI GROUP ayrıca Alman finansal istikrar fonundan (WSF) alınan koronavirüs yardımının da olağanüstü bir geri ödeme yoluyla azaltılabileceğini piyasaya bildirmekten memnuniyet duyduğunu açıkladı.

İYİLEŞTİRİLMİŞ SÜREÇLER İÇİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM

FTI GROUP, son aylarda dijital dönüşümde ve süreç ve sistemlerin iyileştirilmesinde önemli ilerlemeler kaydetti. Karl Markgraf, “Artık geleneksel olarak geniş ve yüksek kaliteli ürün yelpazemizi satışta iyi erişilebilirlik ve daha da verimli sistemlerle birleştiriyoruz, bu da müşteri memnuniyetini daha da artırmamızı ve ortaklarımızla işbirliğini geliştirmemizi sağlayacak” şeklinde konuştu. Her bir şirkette çok sayıda sistemin birleştirilmesi gerektiğinden, bu büyük bir entegrasyon çabasını gerektirdi. Dönüşüm sürecimizin bir parçası olarak, şu anda otellerle yapılan ödeme işlemleri için, genellikle varış noktasına göre farklılık gösteren sistemleri standart hale getiriyoruz.

Markgraf ayrıca şunları söyledi, “Bütçeye duyarlı müşteriler ve aileler için, programımıza ilk kez dahil olan trend destinasyon Arnavutluk’un yanı sıra 2024 yılında tatil bütçelerini mümkün olduğunca az zorlayacak Slovenya, Bulgaristan, Tunus ve Türkiye ile geniş bir seçenek sunuyoruz” dedi. Tur operatörü, en iyi tırmanan Avustralya’nın ötesinde bile uzun mesafeli rotalara yönelik talebin arttığını bildirmeye devam ediyor. Markgraf şöyle açıklıyor: “Birçok insan için deneyim faktörü giderek daha önemli hale geliyor ve uzak ülkeler egzotizmi, yabancı manzaraları ve farklı kültürleriyle özellikle heyecan verici. Bu nedenle gidiş-dönüş seyahatler de dahil olmak üzere bir tur operatörünün güvencesiyle bireysel seyahatlere giderek daha fazla odaklanılıyor, ve bu bize net bir büyüme potansiyeli sunuyor.”

Yorum Yaz