İngilizler, Yüzde 115 Artışla Türkiye Dedi

Sektörel Haberler 19 Eylül, 12:11'de eklendi

İngilizler, Yüzde 115 Artışla Türkiye Dedi

Türkiye’ye tatillere olan ilgi Eylül ayında daha fazla ülkenin Ulaştırma Bakanlığı’nın seyahat koridorları listesinden çıkarılmasıyla büyük bir artış gösterdi.

ingilizler

Skyscanner, Eylül ayı boyunca İstanbul, Dalaman ve Antalya’nın en çok aranan ilk 10 destinasyonunda olduğunu söyledi.

Aslında, bu hedeflere yönelik aramalar Ağustos’un son iki haftası (12 – 31). ile Eylül’ün ilk iki haftası (1 – 14) arasında yüzde 115 arttı.

Tatil karşılaştırma sitesi TravelSupermarket, Türkiye’ye paket tatiller için ilgide benzer artışlar gördü.

8 – 15 Eylül haftasında, 11 Eylül – 31 Ekim tarihleri ​​arasında kalkış için tüm paket tatil karşılaştırma aramalarının yüzde 30’u Türkiye’ye yönelikti.

Geçen yıl bu kez sayı sadece yüzde sekizdi ve şu anda Yunanistan (yüzde 15) ve İtalya’nın (yüzde 10) toplamından daha fazla arama üretiyor.

 

 

 

 

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini bir araya getirmek.

üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral konuyla ilgili detayları şu cümlelerle aktarıyor: “ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Daha önce de bildirdiğimiz gibi ATF tarihinden 1 ay önce kullanıma açacağı uygulama ile ziyaretçi profesyonel seyahat acenteleri katılımcılar  7/24 iletişime geçebilecek, randevular oluşturabilecek ve temas kurabilme imkanı bulacak. Bunu da anında 4 dilde tercüme ile birebir ve toplu iletişim ile yapılabilecek. Aplikasyonumuz ile çığır açacağımızın garantisini veriyoruz. Yine sadece ATF- Antalya Turizm Fuarı’na ait bir hizmet olacak olan bu uygulama ile organisazyonumuz ile gelen acentelerden iletişime geçemediğiniz kalmayacak.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.