Erkan Yağcı: “Antalya Dünyada İlk 5’e Girecek Potansiyele Sahip”

Güncel 19 Eylül, 12:44'de eklendi

Erkan Yağcı: “Antalya Dünyada İlk 5’e Girecek Potansiyele Sahip”

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turizm sektörünün hızlı çözümlerin ve yeni modellerin arayışında olduğunu söyledi. Antalya’nın dünyada ilk 5’e girecek potansiyeli olduğunu ifade etti.

Erkan Yağcı

Antalya dünyada ilk 5’e girecek potansiyele sahip

Turizm ülkenin cari açığının kapanmasında önemli rol oynayan ve 54 sektörü sektörü etkileyen stratejik bir alan olduğunu belirten AKTOB Başkanı, ‘’Turizmin Antalya’da şehrin ekonomisi ve geleceği için daha da ayrı bir önemi var. Turizme inanmış bir şehirde yaşıyoruz. Dünya turizm şehirleri sıralamasında 10’uncu sırada olan Antalya, ilk 5’in içerisinde olacak potansiyele sahip. Hem yatak kapasitesi, hem bilgi birikimi, hem de kalifiye personelimizle bu güce sahibiz.” dedi.

 

Ağustos ayında Antalya’ya Almanya, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Polonya, Sırbistan gibi ülkelerden günde ortalama 33 bin turist geldiğini anlatan Yağcı, ağustos genelinde gelen toplam ziyaretçi sayısının ise 800 bin olduğunu ifade etti. Yağcı, ‘’Rakamları Kovid-19’un olmadığı 2019’la kıyaslamamak lazım. Küresel çapta salgından en çok etkilenen sektörün turizm olduğunu açıklayan Dünya Turizm Örgütü, dünyadaki turizm hareketinin yüzde 60 ila 70 arasında daralacağını öngörüyor. Bu öngörü, şimdiye kadar yaptığımız işin 3’te birini yapacağımızı gösteriyor” diye konuştu. /Hürriyet Gazetesinden Ceren Deniz

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.