Suudi Arabistan Bazı Ülkelerden Umre Ziyaretini Durdurdu!

Güncel 27 Şubat, 10:09'de eklendi

Suudi Arabistan Bazı Ülkelerden Umre Ziyaretini Durdurdu!

Suudi Arabistan, koronavirüsü nedeniyle sağlık yetkilileri tarafından belirlenen riskli ülkelerden gelen turistler için girişi geçici olarak askıya aldı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Yetkili sağlık makamlarının en yüksek önlem standartlarını uygulama ve koronavirüsün Krallıkta ortaya çıkmasını ve yayılmasını önlemek için tedbirler kapsamında; Umre ya da Mescid-i Nebevi ziyareti için Suudi Arabistan’a girişler geçici olarak askıya alınmıştır” denildi. Yasak kapsamında Medine’deki Peygamber Camii de ziyaret edilemeyecek.

eTurboNews’te yer alan habere göre; Krallık ayrıca, ulusal kimlikleri altında seyahat eden Körfez Devletlerinden vatandaşların girişini ve Suudiler tarafından Körfez Devletlerine seyahat etmeyi askıya alıyor. Yurtdışına dönmek isteyen Suudiler veya Suudi Arabistan’da gitmek isteyen Körfez vatandaşları bunu yapabilir. Bu, birkaç ülkeyi uçuşları askıya almaya ve İran’ın komşularının çoğunu sınırlarını kapatmaya itti. Kuveyt, Bahreyn, Umman, Lübnan, Irak ve BAE, yakın zamanda İran’a seyahat eden koronavirüs vakalarını bildirdiler.

Kuveyt, Bahreyn, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere komşu ülkeler onlarca vakayı işaretledikçe, hükümet ölümcül virüsü engelliyor. Suudi Arabistan makamları tarafından herhangi bir enfeksiyon bildirilmedi.

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.