We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler İran’ın sağlık turizm atağı

İran’ın sağlık turizm atağı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye sağlık turizmde hedefleri artırırken İran da bu konudaki iddiasını 2022 yılı gelirlerine yansıttı. İran’da sağlık turizm geliri yılda 1 milyar dolarken, ülke bu rakamı 10 milyara çıkartmayı hedefliyor.

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Said Kerimi, yapılan faaliyetleri değerlendirerek, İran’a geçen yıl yurt dışından tedavi için yaklaşık 1 milyon 200 bin kişi geldiğini bildirdi.

Kerimi, geçen yıl ülkesinin sağlık turizmi kapsamında yaklaşık 1 milyar dolar gelir elde ettiğini de sözlerine ekledi.

İranlı yetkili, sağlık turizminden elde edilen geliri yıllık 5 ila 10 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

İran’ın yarı resmi Tesnim Haber Ajansına göre, Kerimi, Tahran’da düzenlenen “Uluslararası Hastaneler ve Sağlık Merkezleri Konferansı”nda konuştu.

İran’da tercih edilen sağlık hizmetleri

Sağlık turizmiyle ilgili bilgiler veren Kerimi, ülkede yaşanan sağlık turizmine yönelik olarak yaptığı bilgilendirmede, çoğunlukla kadın hastalıkları ve doğum, kısırlık, göz rahatsızlıkları, güzellik tedavisi, kalp ve çocuk cerrahisi gibi alanlarda İran’ın tercih edildiğini aktardı.

Yorum Yaz