We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler İstanbul başlangıç noktası oldu

İstanbul başlangıç noktası oldu

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

2023 yaz sezonu boyunca İstanbul’dan hareketli Ege-Adriyatik turlarına talep her geçen gün artıyor. 13 Ekim’e kadar 8-9-10 gecelik olarak düzenlenen turlar ile yerli ve yabancı turistler Yunanistan’ın Korfu, Mikonos, Katakolon, Pire/Atina ve Santorini limanlarına; İtalya’nın ise Bari ve Trieste/Venedik limanlarına uğrayacak ve Kuşadası limanının ardından, İstanbul’a geri dönecek.

MSC Cruises filosuna ait MSC Splendida gemisi, İstanbul’dan hareketli Ege-Adriyatik turları için seferlerine başladı. MSC Cruises Gelişmekte Olan Pazarlar Yönetici Direktörü Angelo Capurro, “Geçen yıl Türkiye’de MSC Lirica adlı gemimizi ilk kez konuşlandırdığımızda, 2023 yaz sezonu için Türk tatilcilerin yanı sıra uluslararası misafirlerden gelen talepteki büyümeyi karşılamak üzere kapasitemizi artıracağımızı söylemiştik. MSC Splendida da dahil olmak üzere bu yıl Türkiye’den hareketli üç gemi ile sezonu planlamamız bu hedefi yerine getiriyor. Başarılı bir sezon geçireceğimizden ve deniz yolculuğuna yeni başlayanların yanı sıra tekrar tekrar tatil yapan birçok kişiyi gemide ağırlayacağımızdan çok eminiz” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL VE KUŞADASI ÇIKIŞLI 56 SEFER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Angelo Capurro, “Geçtiğimiz yıl 90 bin kişiyi Türkiye limanlarına getirerek Türkiye ekonomisine yaklaşık olarak 18 milyon Euro’luk bir katkımız olmuştu. 2023 yılında ise 3 ayrı gemimizle Türkiye limanlarında satış rekoru kırmayı planlıyoruz. 2023’te 3 ayrı gemimizle İstanbul ve Kuşadası çıkışlı programlar ile toplam 56 sefer gerçekleştireceğiz. MSC Splendida’nın yanı sıra MSC Musica ve MSC Poesia gemilerimizle yapacağımız 56 sefer içinde 189 bin gelir düzeyi yüksek yolcu getirip, toplam 38 milyon Euro’luk Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı planlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz