We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Karaer: “Tenis, Kemer’in tüm tesislerine faydalı olacak”

Karaer: “Tenis, Kemer’in tüm tesislerine faydalı olacak”

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ITB Berlin’de GM’in sorularını yanıtladı. Karaer, Corendon’un Kemer bölgesinde yaptığı tenis yatırımlarının detaylarını anlattı.

“AMAÇ KEMER’İ CANLANDIRMAK”

Tenisle ilgili ne yapıyorsunuz?

Şimdi bütün spor dallarında yaptığımız çalışmalar gibi teniste de bugün bir yatırım yaptık. Kemer’de, Beldibi-Göynük arasında, 14 tane toprak saha yaptık. Amacımız, Kemer’in sezonunu önden arkadan genişletmek, sezonu yaymak, yaz sezonunun dışında da bisiklet gibi tenis gibi aktivitelerle Kemer’i canlandırmak.

Bu yatırımın devamını önümüzdeki senelerde de gerekli izinleri aldıktan sonra 14-15 tane de padel sahası yaparak çeşitlendirmek istiyoruz. Biz tenis yatırımına girdikten sonra Avrupa’da padelin daha yaygın olduğunu, oyuncu sayısının veya bu işin heveslisinin daha çok olduğunu gördüm. 2025 yılının sonu itibariyle 14 tane tenis sahası, belki 14-15 tane padel sahasıyla Kemer bölgesinde, tenis sporuna yatırım yapan, Kemer’in de Antalya’nın da sezonunu tenis sporu vasıtasıyla uzatmaya çalışan bir çalışma olacak.

Karaer ayrıca, Corendon Turizm Grubu ve Alman Tenis Federasyonu arasında imzalanan yeni iş birliği ile ilgili de konuştu.

Alman pazarı bizim içinde bulunduğumuz büyük kaynak bir pazar. Biz havalimanına uçuşlar yapıyoruz. 5 tane havalimanında uçaklarımızı base ediyoruz. Avrupa registrasyonları uçaklarımızı base ediyoruz. Sadece
Almanya’dan Türkiye turizmi değil, bunun yanında İspanya, Yunanistan, Mısır, İtalya turizmine de uçuşlar sağlıyoruz. Burada Almanya pazarında bulunan bütün büyük tur operatörü, acenta, tüm oyunculara Türkiye’nin yanında diğer destinasyonlara da uçuş imkanı sağlıyoruz. Bugün burada büyük bir pazar olan Alman pazarında, Alman Tenis Federasyonu ile bir anlaşma yaptık. Bu bir sponsorluk anlaşması, bir karşılıklı destek anlaşması, Alman Tenis Federasyonu’nun bünyesinde 1 buçuk milyon üyesi, 6 milyon tenis oyuncusu bulunuyor.

Alman Tenis Federasyonu’yla beraber promosyonuna girip Kemer’i, Antalya’yı ve Antalya’daki bu tenis imkanlarını pazarlamaya çalışacağız. Hem bir tur operatörü olarak diğer taraftan otel işletmecisi ve havayolu taşımacısı olarak türk turizmine, spor turizm kombinasyonuyla yeni bir nefes katacağımıza inanıyoruz. Alman Tenis Federasyonu da burada bizim yanımızda olduğu için ayrıca mutluyuz çünkü, büyük bir organizasyon, onların da vereceği destekle elimizden geldiğince katkı sağlayacağız diye düşünüyoruz.

“GELEN TENİŞÇİ İSTEDİĞİ YERDE KALABİLİR”

Corendon’la birlikte diğer bütün oteller içinde yeni bir kaynak oluşuyor. Doğru mu?

Bölgeye gelen tenisçi, istediği otelde kalabilir, isterse düşük bütçeli bir otelde kalabilir, isterse daha deluxe bir otelde kalabilir.

Bizim sahalarımızla oynayacak tenisçiler çeşitli tesislerde kalacağı için tüm Kemer bölgesine, tüm konaklama tesislerine ön ve arka sezonlarda büyük katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Herkesin kullanımına, kiralamasına, iş birliğine açık sahalar mı?

Açık sahalar. Biz burayı zaten Corendon Tenis Kulübü haline getireceğiz, bir kulüp haline getireceğiz. Aynı zamanda yaz aylarında belki iç pazara da açacağız.
Türkiye’de tenis seven tenise gönül veren gençlere bu imkanı vereceğiz. O yüzden hem bölgeye hem diğer otellere hem Türkiye’ye hem Almanya’ya Kemer de yapacağımız bu tenis yatırımı, padel yatırımı çok büyük katkı sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

Yorum Yaz