We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler LİMAK HATIRA ORMANI’NA ON BİN YENİ FİDAN DİKTİ

LİMAK HATIRA ORMANI’NA ON BİN YENİ FİDAN DİKTİ

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Antalya bölgesinde sahip olduğu 4 tesisle resort otelciliğinin en iddialı markalarından Limak Turizm Grubu, sürdürülebilir kalkınma ve çevre duyarlılığı alanındaki çalışmaları ile de fark yaratıyor. Orman Bakanlığı’nın tahsis ettiği 100 dönümlük alana müşterileri adına bugüne kadar 10 bin fidan diken Limak, 2015 yılı dikimlerini 7 Nisan  Dünya Sağlık Günü’nünde gerçekleştirdi. bu yıl ilave 10.000 fidan daha diktiklerini belirten Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, “Biz, Antalya’ya olan ilgimizi çevre bilincini artıran çalışmaları da destekleyerek çok yönlü olarak göstermek arzusundayız. 3. hatıra ormanımızı piknikçiler tarafından dikkatsizce yanan bölgeyi özellikle seçtik. Hedefimiz, müşterilerimiz adına oluşturduğumuz bu hatıra ormanını her geçen yıl zenginleştirmek.” dedi.

  3 4

Bünyesinde Antalya’nın gözde turizm tesislerini barındıran Limak Turizm Grubu, geçtiğimiz yıl 10 bin fidan dikerek oluşturmaya başladığı Hatıra Ormanı’na bu yıl da 10.000 fidan dikti. Limak Turizm Grubu’nun Orman Bakanlığı’na yaptığı başvuru sonrasında, Antalya’nın Serik ilçesinde tahsis edilen 100 dönümlük araziyi ağaçlandırmaya başlayan Limak Turizm Grubu, bu yıl da 10.000 adet kara servi ve fıstık çamını müşteriler, otel yöneticileri ve personelinin katıldığı bir törenle dikti.


Antalya’nın yeşil olması gerekiyor

Antalya’da bulunan Limra, Arcadia, Atlantis Otelleri ve Tatil Köyleri ile Lara De Luxe Otel adına yapılan ağaç dikme organizasyonuna katılan Limak Otelleri Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, dünyanın sayılı turizm merkezlerinden Antalya’nın doğal güzelliklerinin korunmasının ve orman alanlarının genişletilmesinin turizmde süreklilikle yakından ilgili olduğunu belirterek, “Antalya, Türk turizminin kalbi. Bu kalbin daima yeşil olması gerekiyor. Biz, Antalya’ya olan ilgimizi çevre bilincini artıran çalışmaları da destekleyerek, çok yönlü olarak göstermek arzusundayız” dedi.

2 1

“Çevre bilincini desteklemeyi önemsiyoruz”
Limak Turizm Grubu’na bağlı otellerin inşaat aşamasından başlayarak çevre dostu bir anlayışla turizme kazandırıldığını vurgulayan Kavaloğlu, “Tesislerimizin çevreye uyumlu olması bizim için yeterli değil. Biz aynı zamanda kurumsal bakış açımızla da çevre bilincini desteklemeyi önemsiyoruz. Dünyadaki kıt kaynakların verimli kullanılması ancak çevre bilincinin artırılması ile mümkün. Bu nedenle, geçen yıl oluşturmaya başladığımız Hatıra Ormanı Projesi’ni çok önemsiyoruz” dedi.


10 yılda 100 bin fidan dikecekler
Limak Grubu’nun Antalya Bölgesi’nde bulunan 4 tesisinin 12 ay boyunca yerli ve yabancı binlerce turisti ağırladığını ifade eden Kavaloğlu, şöyle devam etti: “Otellerimizi ziyaret eden her misafirimiz bizim için çok değerli. Onların bu tesislerle, Antalya’yla olan bağlarını sürekli kılmak istiyoruz. Nitekim tekrar gelen misafir oranının en yüksek olduğu grupların başında geliyoruz. Hatıra Ormanı’nı müşterilerimiz adına oluşturmamızın ardında da bu alandaki farkımız yatıyor. Çok farklı ülkelerden gelen ve Limak misafiri olan müşterilerimizle çevre bilinci ve yeşil kavramları etrafında da, yani yeni bir ortak paydada buluşuyoruz.” Limak Hatıra Ormanı için tahsis edilen 100 dönümlük arazide, 10 yılda toplam 100.000 ağaç sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Kaan Kavaloğlu, “Hedefimiz, müşterilerimiz adına oluşturduğumuz bu hatıra ormanını her geçen yıl zenginleştirmek ve Antalya’ya kalıcı bir eser bırakmak” dedi.

Yorum Yaz