We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Özge Sakar, Marriott International Türkiye bünyesinde

Özge Sakar, Marriott International Türkiye bünyesinde

GM Haber Merkezi

Marriott International Türkiye bünyesinde yer alan Sheraton Istanbul Levent ve Le Méridien Istanbul Etiler otellerine Çoklu Otel Gelirler Direktörü olarak Özge Sakar atandı. Otelcilik sektöründe 10 yılı aşkın deneyime sahip Sakar yeni görevinde gelirler yönetimi alanında her iki otele liderlik edecek.
Otelcilikte dünya devi Marriott International’ın portföyünde yer alan iki köklü markanın en gözde otellerinden Sheraton Istanbul Levent ve Le Méridien Istanbul Etiler’e Çoklu Otel Gelirler Direktörü olarak Özge Sakar atandı. Son 8 yılı gelirler odaklı olmak üzere 14 yıldan fazla otelcilik tecrübesine sahip Sakar Kocaeli Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümü mezunu.
Öğrencilik yıllarında 5 yıldızlı otellerde yiyecek-içecek birimlerinde çalışarak otelcilik kariyerine adım atan Özge Hanım 2 sene boyunca W Istanbul Ön Büro Departmanı’nda misafir ilişkileri alanında edindiği deneyimle 2012 yılında The Grand Tarabya’ya transfer oldu. 3 yıl boyunca otelin rezervasyon departmanında çeşitli görev ve sorumluluklar alarak kariyerine bu alanda yön verdi. 2015’te Gelirler ve Rezervasyon Şefi olarak Pera Palace Hotel’e atanan Özge Sakar, 2018 yılında aynı birimde Müdür Yardımcısı pozisyonuna yükseldi. Kariyerini gelirler yönetimi alanında geliştirerek sürdürmek isteyen başarılı otelci, 2019 yılında Gelirler ve Rezervasyon Müdürü olarak Six Senses Hotels Resorts Spas’a atandı. 3 yıla yakın süreyle bu görevde başarılı çalışmalara imza attıktan sonra, Sakar aynı otelin Gelirlerden Sorumlu Direktör Yardımcısı pozisyonuna terfi etti. Gelirler alanında 8 yıllık tecrübesiyle bu ay Marriott International Türkiye bünyesine Çoklu Otel Gelirler Direktörü olarak katılan Özge Sakar Sheraton Istanbul Levent ve Le Méridien Istanbul Etiler’in gelirlerinden sorumlu olarak her iki otele bu alanda liderlik edecek.

Yorum Yaz