We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Güney, “2023 yılının ilk verileri olumlu”

Güney, “2023 yılının ilk verileri olumlu”

GM Haber Merkezi

Corendon Hotels & Resorts Satış Direktörü Alparslan Güney, “Endişe ile başlayan 2022 yılını başarı ile kapatıyoruz” diyerek 2023 yılının ilk verilerinin olumlu olduğunu ifade etti.

Corendon Hotels olarak 2022 sezonunuz nasıl geçti, neler bekliyoruz? 2023 için hedeflerinizi sizden dinleyebilir miyiz?

Umutsuzluklarla ve endişelerle başlayan 2022 turizm sezonu hem bizim için hem de sektör için oldukça başarılı geçti. Corendon Hotels olarak bizim iki farklı bölgede biri kemer diğeri ise Lara’da iki tesisimiz var. Sizin de bildiğiniz gibi Nisan ve Mayıs dönemleri turizmcilerin endişeli olduğu dönemlerdi. Biz, markamıza ve sektöre olan inancımızla her iki tesisimizi ve hizmete açtık. Şu an her iki tesisimizin de tüm yılı başarılı geçirmesinin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 2023 yılının ilk verileri de oldukça olumlu.

Uzun yıllarda sektörde olan biri olarak pandemiyle tüketici alışkanlıklarında bir değişiklik oldu mu? Neler fark ettiniz?

Tabii, pandemiyle beraber bir kez daha İç pazarın önemi ortaya çıktı. Pandemi de İç pazarın oteller, turizm sektörün adına iç pazarın değer kazandığını, iç pazarın ne kadar önemli olduğunu anladığımız bir yıl yaşadık. Bunun yanı sıra pazar çeşitliliğinin önemini bir kez daha hatırladık. Evde kalınan sürede yaşamın, zamanın ve sağlığın değeri daha iyi anlaşıldı. Bu da insanların hayatlarına ve tatillerine bundan sonra ki süreçte daha fazla vakit ayıracaklarını düşünüyorum ki. Bu yıl bunu kanıtladı.

ATF – Antalya Turizm Fuarı’na Corendon Hotels olarak gönülden destek verenlerdensiniz? Bu yıl 4.sü gerçekleşen fuar hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Ekip olarak verdiğiniz emeği biliyorum. Bir defa öncellikle geçen yıl ki o zor koşullara rağmen yapılan bu fuarın, 2022 yılında bu denli gelişmiş ve büyümüş olması sektör adına çok gurur verici bir durum. Bu sene sektörün tüm önde gelen sektör liderlerini bir arada görme fırsatı bulduk. Bizim ilk başından beri inandığımız bir fuardı. Bu yıl ziyaretçilerden ve görüştüğümüz sektör temsilcilerinde de fuar ile ilgili olumlu dönüşler aldık, her yıl ATF- Antalya Turizm Fuarı’nın gelişerek devam edeceğini düşünmekteyiz. Emeğinizi kutlar, başarılarınız devamını dileriz.

1 yorum

打开Binance账户 19 Nisan 2024 - 03:06

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

Cevapla

Yorum Yaz