We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Perçin, “Yönetimimiz herkesi kucaklayacak”

Perçin, “Yönetimimiz herkesi kucaklayacak”

Antalya Turizm Fuarı 2022- ATF22’de “Akdeniz TÜRSAB’IN Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel gerçekleşti. Panelin Moderatörlüğünü 23. Dönem TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi M. Nezih Hacıalioğlu yaptı. TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Rıza Perçin “Önce Antalya, önce TÜRSAB” seçim sloganıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Takım ruhu ile Antalya’da çalışacaklarını ve Antalya için gelecek hedefleri hakkında TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Rıza Perçin; “TÜRSAB ile ilgili çalışmalarımız 5 yıl önce başladık diğer Bütün Antalya’da takım ruhu ile çalışmaktayız. İlk olarak biz Batı Akdeniz ‘de idik. Bir hayalimiz vardı, hayalimizin batı tarafında bunu gerçekleştirdik. Antalya hedefimiz hep vardı. Bunun da yaparken Antalya’da bazı şeylerde öncü olduğunu ispat etmemiz gerekiyordu. 5 Ekim ‘de düzenlenen seçimin rengi yoktu, ismi yoktu sadece Antalya vardı. Önce Antalya’nın Türkiye’de ve dünyada marka olma konusunda herkesi ikna etmeye çalıştık. Batı’da bu süreci tamamladığımızı düşünüyor ve kalan eksiklerimizi de var ise tekrar tamamlayacağız.” dedi.

Yeni Dönem yönetimi ve hedefleri hakkında “Bizim konumuz TURİZM, bildiğimiz TÜRSAB. Şu an 40 milyon turist ve 50 milyar dolar turizmden bahsediyoruz ki T.C Kültür ve Turizm Bakanlığımız bunu revize etti. Bunlar revize edilirken bunların yüzde 80’e yakın tarafı TÜRSAB üyeleri vasıtasıyla ve diğer taraftan tüm sektör paydaşlarının tümü ile gerçekleşiyor. Bu revizelerin bizim vasıtamızla başladığını tüm Türkiye’ye ispatlamak istiyoruz. İspat ederken de Antalya ile başlıyoruz. Turizmin başkenti Antalya bu ciroların yüzde 60 ile yüzde 65’ini karşılıyor. Bizim hedefimiz Antalya’nın turizmde lider bir şehir olduğunu tüm dünyaya göstermek. Yeni dönem başkanlık ve yönetimi hakkında biz herkesi kucaklayan bir yönetimi tercih ediyoruz. Tüm paydaşlarımıza kapımız açık ve fikir alışverişi yapmaya hazırız. Batı Akdeniz’de başarılı projelere imza attık ve yeni projelerimiz var bunları da Antalya’ya kazandıracağız.” dedi.

1 yorum

Ramazan KAYHAN 04 Kasım 2022 - 02:09

40 milyon turist 50 milyar dolar demek kişi bası 1250 dolar getirmesi demektir devlet bundan kazancı 4.5 milyar dolar vergi alır
Bence bizim ürünümüzü daha pahalı satıp geliri yüksetmemiz gerekmektedir
Bes yıdızlı otelleri pansiyon fiatına pazarlıyoruz oda gelirimizi azatmaktadır

Cevapla

Yorum Yaz