We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Rumen tur operatörü iflas başvurusunda bulundu

Rumen tur operatörü iflas başvurusunda bulundu

Yapıcı ailesi tarafından kontrol edilen ve Türkiye’ye charter uçuşlarıyla bilinen Kuşadası seyahat acentesi iflas başvurusunda bulundu.
mfinante’ye göre Kuşadası geçen yıl 6.8 milyon ley ciro ve bir milyon zarar ederken, bir önceki yıl 9.2 milyon ley ciro ve 167,000 ley kar elde etmişti.
Bu Romanya’da, son yıllarda yaz sezonunun zirvesinde ödemelerini aksattığı gerekçesiyle iflas başvurusunda bulunan beşinci seyahat acentesi oldu.

Turistlerin satın aldıkları tatillerin tadını çıkarmayı bekledikleri yaz sezonunun zirvesinde bir başka iflas seyahat acentesi pazarını sarsıyor. Türk Hasan Yapıcı ve Oana Yapıcı’ya ait olan ve Türkiye’ye düzenlediği charter seferleriyle piyasada tanınan Kuşadası seyahat acentesi, Bükreş mahkemesine iflas başvurusunda bulundu.
Firmanın web sayfasında yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kuşadası şirketinin ödeme güçlüğü içinde olduğunu bildirmek zorundayız, bu nedenle Bükreş Mahkemesi’ne faaliyetin yeniden düzenlenmesi olasılığı ile genel iflas işlemlerinin başlatılması için bir talepte bulunduk. Her turistin (rezervasyonun) durumunun ayrı ayrı ele alınacağını, tedarikçilere ödenen avanslara ve turist / bayi acentesinden tam ödeme yapılmasına bağlı olarak bazılarının sözleşmeli konaklamaları gerçekleştirebileceğini belirtmeliyiz.”
Şirket bu durumdan kaç turistin etkileneceğini söylemedi, ancak yetkililer açıklamada şirketin Generali ve Groupama’nın sigortacı olduğu 300 bin Avro değerinde bir garanti aracına sahip olduğunu belirtti.
Yapıcı ailesi tarafından kontrol edilen ve Türkiye’ye charter uçuşlarıyla bilinen Kuşadası seyahat acentesi iflas başvurusunda bulundu. Hasan ve Oana Yapıcı aynı zamanda Türkiye ve diğer destinasyonlara charter uçuşlar düzenleyen ve 2022 yılında 42 milyon lei ciro yapan Air Bucharest havayolu şirketini de kontrol ediyor.

Yorum Yaz