We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler RUSYA’DA TURİST SAYISINDA 10 YILIN REKORU

RUSYA’DA TURİST SAYISINDA 10 YILIN REKORU

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya’da Turist Sayısında 10 Yılın Rekoru

Rusya, dünyanın en gözde “turizm destinasyonlarından biri” seçildi. Dünya Kupası’nın da etkisiyle Rusya’ya gelen turist sayısında 2008 yılından bu yana en yüksek rakama ulaşıldığı açıklandı. Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm’in verilerine göre, Rusya’da yabancı ve yerli turistlerin sayısının sene sonuna kadar geçen yıla göre yüzde 10 artacağı ön görülüyor.

10 yilin rekoru

İzvestiya Gazetesi’nin aktardığı verilere göre, böylece Rusya’da turist sayısında son 10 yılın en büyük yükselişi olacağı tahmin ediliyor.

Rosturizm, Rusya’da 2019 yılında toplam turist sayısının 90 milyon kişiye ulaşacağını ön görüyor.

Geçen sene bu rakam 81 milyondu. Geçen yıl ise Rusya yurt dışından 60 milyon üzerinde turist ağırladı. Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı ise, 2017 yılında Rusya’dan gelen turistlerdeki artışın etkisiyle yüzde 27.84 artışla 32.4 milyon kişiye ulaştı.

2018 yılının ilk sekiz ayında Rusya’nın en fazla turist çeken yerleri ise; Moskova, Kırım, St.Petersburg ve Vladimir.

Ülkede toplam yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı 2008 yılında 53 milyondu. Bu dönemde ülkeye yurt dışından 21,5 milyon ziyaretçi geldi.

Yetkililer, Rusya’daki turist sayısındaki inanılmaz artışın Dünya Futbol Şampiyonası’ndan ve Kırım’ın popülerliğinin artmasından dolayı olduğunu ifade etti.

DÜNYA KUPASI İÇİN HERKES RUSYA’DA, OTELLER DOLU…

Yorum Yaz