27.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rusya’ya ‘Aşı Turizmi’ Mi Başlıyor?

Rusya’ya ‘Aşı Turizmi’ Mi Başlıyor?

Çekya’da Rusya kökenli bir iş insanı, Kovid-19 aşısı olmak isteyen Avrupalıları turist olarak Rusya’ya getirmek istiyor. Kommersant gazetesinin haberine göre, Andrey Konstantinov adlı girişimci, Sputniktrip adı altında tur başvuruları toplamaya başladı. Tur bedeli ise 30 bin Çek kronu, yani 100 bin ruble.

aşı

Kommersant’ın ulaştığı Rusya Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise girişimi “Sıradan bir dolandırıcılık vakası” sözleriyle niteledi. Bakanlık yetkilileri, Kovid-19 aşısını para karşılığı turistlere satmak gibi bir niyetlerinin olmadığını dile getiriyor.

 

Bununla birlikte, bazı sektörel gözlemciler Rusya’ya yönelik bir “aşı turizminin” başlaması olasılığını dışarıda bırakmıyor. DSM Group’tan Sergey Şulyak, aşının üçüncü aşama testlerinin başarılı olması durumunda, böyle bir talep başgösterebilir. (Sputnik-V aşısının üçüncü aşama testleri 1 Mayıs 2021’de sona erecek.)

 

Ancak Şulyak, Rusya’nın Avrupalılar nezdindeki imajı nedeniyle bu talebin sınırlı kalacağı düşüncesinde.

 

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze de “aşı turizmi” olasılığını dıştalamayanlardan. Ancak Lomidze, Rusya’da bugüne kadar tıbbi yardım almaya gelen yabancıların büyük oranda eski Sovyet cumhuriyeti vatandaşları olduğuna dikkat çekiyor. Turkrus’ta Yer alan Habere göre ; Bununla birlikte, Lomidze’ye göre, bu tür geziler organize etmek tur operatörlerinin ilgi alanı dışında.

 

ATF – Antalya Turizm Fuarı’ndan Ses Getiren Buluşma

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER