We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler TUI Group ve Rixos Hotel Group’tan stratejik ortaklık

TUI Group ve Rixos Hotel Group’tan stratejik ortaklık

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

TUI, Antalya merkezli Rixos Hotel Group ile üç yıllık özel bir anlaşma imzaladı. Stratejik açıdan önemli on tesisi kapsayan bu ortaklık, TUI’nin tüm pazarlarda birinci sınıf konumlara sahip yüksek kaliteli konaklama, kaliteli yiyecek -içecek seçenekleri ve çocuklar için çeşitli olanaklar sunmasını sağlayacak. TUI Group’un Türkiye’deki büyüme stratejisine önemli katkı sağlaması beklenen bu ortaklık ile, Rixos Group’un anlaşma dahilindeki 10 oteli 2024 yaz sezonu ve sonrasında sadece TUI müşterilerine açık olacak.

TUI’den yapılan açıklamada; TUI Marketler ve Havayolları CEO’su David Burlin anlaşmayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
“Bölgenin önde gelen konaklama gruplarından biri olan Rixos ile stratejik ortaklığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Türkiye bizim için olağanüstü önemli bir destinasyon ve on yılı aşkın bir süredir gelişen çok iyi bir ortaklığın üzerine inşa edebiliriz. Bu anlaşma iş birliğimizi daha da güçlendirecek ve seçkin bir otel portföyü stratejimizi destekleyecektir. Müşterilerimize Türkiye ve Hırvatistan’daki en iyi otel ve cazibe merkezlerinden bazılarına ayrıcalıklı erişim sunmamızı sağlayacak olan bu anlaşmanın, bu destinasyonlardaki büyümemizin temel itici gücü olacağına inanıyoruz.

Land of Legends da anlaşma dahilinde

Anlaşma, TUI’nin Rixos Hotel Group ile mevcut ayrıcalıklarını dörtten on otel birimine genişletiyor. Rixos Hotel Group, birinci sınıf villa konaklamalarından Dubrovnik’in Eski Kenti’ndeki eşsiz konumuyla Rixos Dubrovnik ve Türkiye’nin en büyük tema parklarından birine sahip Land of Legends Hotel gibi aile dostu tatil köylerine kadar tüm seyahat tercihlerine hitap eden geniş bir lüks otel yelpazesi sunuyor. Bu seçenek yelpazesiyle TUI müşterilerinin en iyi tatil deneyimini bulacaklarından emin olabilirsiniz.”
On Rixos tesisinin tamamındaki ayrıcalıklar, 2024 yaz sezonu için TUI’nin 13 kaynak pazarına sunulacak. TUI’nin İngiltere ve Almanya’daki pazar konumu, stratejik öncelikleriyle uyumlu olan bu ortaklık sayesinde önemli ölçüde güçlenecek. ”

Rixos Hotel Group Yönetim Kurulu Üyesi Akif Tamince ise şu bilgileri verdi:
“TUI ile uzun süredir devam eden bir ortaklığımız var ve bu tek yetkililik anlaşması bizim için önemli bir sonraki adımı işaret ediyor ve sektörümüzde güçlü ortaklıkların önemini vurguluyor. TUI büyümemiz için stratejik açıdan önemli bir ortaktır ve en iyi tesislerimizden bazılarını yalnızca TUI’nin misafirlerine sunmaktan heyecan duyuyoruz. İleriye doğru atılan bu önemli adım, iş birliğimize olan bağlılığımızı gösteriyor ve gelecekte neler olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Anlaşma aşağıdaki otelleri kapsıyor:

Land of Legends, Rixos Beldibi, Rixos Downtown, Rixos Park Belek, Rixos Premium Belek, Rixos Premium Bodrum, Rixos Premium Göcek, Rixos Premium Tekirova, Rixos Sungate ve Rixos Dubrovnik.

Bu anlaşma kapsamındaki otellerin çoğunluğu şu anda TUI misafirleri için birden fazla kaynak pazarda erişilebilir durumda. Ancak, 2024 yazından itibaren bu oteller tüm kaynak pazarlara ve sadece TUI misafirlerine açık olacaktır.

Yorum Yaz