We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Turiste kiralık ev devletin radarında

Turiste kiralık ev devletin radarında

Türkiye’nin en önemli turizm merkezi Antalya’da turizmciler, “Yabancı turiste kayıtdışı olarak kiraya verilen evler denetlensin” çağrısında bulundu. Vali Ersin Yazıcı, “Hem emniyet teşkilatına hem de vergi dairesine talimat verdim. İhbar olursa denetimi nokta atışı yaparız” dedi.

Hürriyet gazetesinden Salim Uzun’un haberine göre, Türkiye’nin en önemli turizm merkezi Antalya’da turizmciler, “Yabancı turiste kayıtdışı olarak kiraya verilen evler denetlensin” çağrısında bulundu. Vali Ersin Yazıcı, “Hem emniyet teşkilatına hem de vergi dairesine talimat verdim. İhbar olursa denetimi nokta atışı yaparız” dedi.

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, yabancı turistlere kayıtdışı yöntemlerle kiralanan evlerin mercek altına alındığını açıkladı. Hürriyet’e konuşan Vali Yazıcı, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası özellikle Konyaaltı ilçesinde kiralık ve satılık konutlar konusunda ciddi bir hareketlenmenin olduğunu, bu hareketin de birtakım sorunları beraberinde getirdiğini kaydetti. Turizmcilerin, “Yabancı turiste kiraya verilen evler denetlensin” çağrısını değerlendiren Yazıcı, şöyle devam etti: “Antalya Emlakçılar Odası ile bir araya geldik ve sorunları dinledik. Emlak sektörü de konut kiralama ve satış sürecinin kayıtdışı olarak yapılmasından şikâyetçi. Ben hem emniyet teşkilatına hem de vergi dairesine talimat verdim. Bina bina dolaşmıyoruz ama kayıtdışı işlemlere yönelik tüm ihbarları hassasiyetle değerlendiriyoruz.

Yorum Yaz