We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Türkiye, İngiliz Turistlerin Beşinci Tercihi

Türkiye, İngiliz Turistlerin Beşinci Tercihi

GM Haber Merkezi

İngiliz turistlerin tercih ettiği beşinci ülke olarak Türkiye, 2023 yılının Ocak-Mayıs döneminde İngiltere’den Akdeniz destinasyonlarına yapılan seyahatlerde önemli bir artış elde etti.

İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi’nin açıkladığı verilere göre, hava yoluyla gerçekleşen İngiltere-Akdeniz seyahatleri, yüzde 42’lik bir artışla 37 milyona ulaştı.

Turizm DataBank’ın raporuna göre, İspanya’nın yüzde 39’luk payla birinci sırada yer almasına rağmen, Türkiye, yüzde 7,3’lük payıyla İngiliz turistlerin en çok ziyaret ettiği beşinci ülke oldu. İtalya yüzde 14,1’lik payıyla ikinci sırayı alırken, Fransa yüzde 11,2 ve Portekiz yüzde 8,9 paylarıyla sıralamada yer aldı.

Seyahat verilerine göre, İspanya ve Fransa yüzde 50’nin üzerinde bir gelişme gösterirken, Portekiz yüzde 28 ve Türkiye yüzde 31 artışla önemli bir büyüme kaydetti. Ayrıca, Fas yüzde 134’lük büyük bir artışla en hızlı gelişen ülke olarak öne çıkarken, Yunanistan ve Mısır da olumlu bir seyahat gelişimi gösterdi. Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılan seyahatlerde ise yüzde 40’lık bir artış yaşandı.

Yorum Yaz