We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler VİLLA TURİZMİ İŞLETMELERİ DERNEKLEŞTİ

VİLLA TURİZMİ İŞLETMELERİ DERNEKLEŞTİ

Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Derneği (TURVİB) Antalya Kaş’ta düzenlenen bir toplantıyla resmi olarak kurulduğunu duyurdu. Dernek, Villa Turizmi yapan seyahat acenteleri vasıtası ile villa işletmecilerini bir araya getirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Birliğin ilk olarak düzenlenen Kuruluş ve Tanışma toplantısında, birlik kuruluş amacı, hedefleri ve işleyişi hakkında ki sunumların ardından, TURVİB Başkanı Erdal Okurgan, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Villa turizmi, son yıllarda Türkiye’de bazı bölgelerde muazzam bir ivme kazanan başlı başına bir turizm çeşidi haline geldi, Özellikle Kaş, kalkan ve Fethiye, Sapanca gibi büyük otel yatırımı alamayan gözde destinasyonlarda büyüyen sektör, bu bölgelerin en büyük geçim kaynağı haline gelmiştir. Sektöre bağlı 45’e yakın alt sektör de bulunmakta, buna bağlı olarak binlerce işletme villa turizmi sayesinde geçimini sağlamaktadır.

TURVİB olarak misyonumuz, villa turizmini ana faaliyet konusu olarak yapan seyahat acenteleri öncülüğüyle, Türkiye’deki villa turizmi işletmecilerini bir araya getirerek sektörün gelişimine katkı sağlamaktır. Ayrıca, 7464 sayılı kanun ve Turizm yönetmelikleri ile ilgili mevcut sorunları çözmekte öncü olmak, işletmelerin haklarını savunmak, sektördeki standartları yükseltmek ve kaliteyi artırmak için çaba harcamak da hedeflerimiz arasındadır. Villa turizmi sektörünün, bölgelerimiz ve ülkemiz turizmi için ne kadar önemli bir katkı sağladığını her platformda dile getirmeye geldik. Bu sektörün gelişimi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Villa turizmi sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 50 acentenin onayı ve bilgisi ile kurulan birliğimizin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”
01 Mart 2024 tarihinde 7 kurucu acente ile faaliyete geçen TURVİB – Kuruluş ve Tanışma toplantısına Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi bölgelerde faaliyet gösteren birçok seyahat acentesinin ilgi gösterdiği görüldü. Ayrıca, villa sahibi olan işletmecilerine de turvib.org internet adresindeki başvuru formları ile, birliğe Gönüllü Üye olarak destek vermeleri için çağrı yapıldı.

Yorum Yaz