We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Vizesiz Rusların Durumu Daha Da Kötüleşti

Vizesiz Rusların Durumu Daha Da Kötüleşti

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Vizesiz Rusların Durumu Daha Da Kötüleşti

Ruslar, vatandaşlarının hareket özgürlüğü konusundaki ülkelerin sıralamasında dört puan düştü. Henley & Partners raporundan sonra , Rusyanın vizesiz girebilecekleri ülke sayısı bu yılın ikinci çeyreğinde üç kat azaldı .

vizesiz Rus

Dünya Basınından 

Sonuç olarak, Dünya Pasaport Endeksinin yeni versiyonunda Rusya, dört puan düşerek 51. sıraya geriledi. Son çeyrekte Ruslar için vizesiz girişin Surinam tarafından yapıldığı gerçeğini bile kurtarmadı.

Cibuti, Benin ve Suriye, yerel ve Rus makamlarının yakın işbirliğine rağmen, Rusların sınırlarını “kapatmaya” karar verdi. Rusya vize konusunda karşılıklılık ilkesine sıkı sıkıya bağlı kaldığından, Suriyeliler ülkemize vizesiz giriş ayrıcalığını otomatik olarak yitirdiler.

1 Temmuz’da HotLine.travel’de yeni bir özel proje başladı – deniz yoluyla yaz tatilleri için en sevilen oteller. Bu konuyla ilgili bir dizi faydalı makale planladık, ancak başlangıç ​​için okuyucuları ankete katılmaya davet ediyoruz.

Artık Ruslar 116 ülkeyi üç ay öncesinden 118’e, 2018’in sonunda 120’ye vizesiz olarak ziyaret edebiliyor.

Gözlemcilere göre, bir yandan, Afganistan’ın vizesi olmadan sadece 25 ülkeyi ziyaret edebilecekleri (30 yıl önce) vatandaşlarının en alt sırada olduğunu göz önüne alarak bu o kadar da kötü değil. Öte yandan, Rusya, sakinleri vize olmadan 189 ülkeye girebilen liderlerinin (Japonya ve Singapur) çok gerisinde kalıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Dünyası’nın Kalbi Antalya, Fuarına Kavuşuyor…

Turizm Dünyası’nın Kalbi Antalya, Fuarına Kavuşuyor…
Türk Turizm Dünyasını, en son gelişmeleri paylaşmak üzere bir araya getirerek, birebir işbirliği ve fırsatları oluşturacak olan Antalya Turizm Fuarı, 28-29 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yorum Yaz