We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD’li turist

Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD’li turist

ABD’li 32 tur operatörü ve seyahat acentesi İstanbul’da ağırlandı

Amerika Birleşik Devletleri’nden 32 tur operatörü ve seyahat acentesi sahibi İstanbul’da gezdirildi. ABD Tur Operatörleri Birliği (USTOA) Başkanı Terry Dale, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini dile getirerek “Bugün Kültür ve Turizm Bakanı ile görüştük. Bakanın hedefi 500 bin ABD’li ziyaretçi. Bu sayının gerçekçi ve ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum. ABD’de Türkiye hakkında reklamlar var. Küresel seviyede reklamlar. Reklamlar görsel olarak gerçekten inanılmaz. Şunu söylemeliyim ki herkes ABD’li gezginler hakkında iyimser olabilir” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ABD’li 32 tur operatörü ve Seyahat acentesini İstanbul’da ağırladı. 10 Mayıs’ta İstanbul’a gelen seyahat acente temsilcileri ve tur operatörleri bugün de İstanbul’da Balat gibi tarihi semtleri dolaştı. 32 kişilik gruba eşlik eden ABD Tur Operatörleri Birliği (USTOA) Başkanı Terry Dale, Atatürk Kültür Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü. Ardından kafile Galataport ile ilgili de bilgi aldı. Kafilenin yarın ABD’ye dönmesi bekleniyor.

“İSTANBUL BENİM FAVORİ ŞEHİRLERİMDEN BİR TANESİ”

USTOA Başkanı Terry Dale “İstanbul, benim favori şehirlerimden bir tanesi. Sayısız kez bu şehre geldim. Bugünkü görevim gereği ABD’den 19 tur operatörü ile buradaydık. Öncelikle görmek inanmaktır. ABD’li tur operatörlerimiz İstanbul deneyimini hissetmek, görmek, dokunmak, duymak, tatmak için buradaydı. Böylece ABD’ye dönünce İstanbul’un hikayesini anlatarak ABD’li turistleri daha iyi motive edebilirler. Gerçekten ziyaretçi sayısının artmasını istiyoruz” dedi.

“BAKANIN HEDEFİ 500 BİN ABD’Lİ ZİYARETÇİ”

USTOA Başkanı Terry Dale “ABD’den Türkiye’ye ziyaretçi sayısının artacağını söyleyebilirim. Bugün Kültür ve Turizm Bakanı ile görüştük. Bakanın hedefi 500 bin ABD’li ziyaretçi. Bu sayının gerçekçi ve ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum. ABD’de Türkiye hakkında reklamlar var. Küresel seviyede reklamlar. Reklamlar görsel olarak gerçekten inanılmaz. Şunu söylemeliyim ki herkes ABD’li gezginler hakkında iyimser olabilir. Çünkü buraya gelmek isteyenler ile omuz omuza olacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz