Demiröz: Misafirlerimize Deneyimsel Konaklama Paketleri Sunduk

slide 7 Kasım, 09:26'de eklendi

Demiröz: Misafirlerimize Deneyimsel Konaklama Paketleri Sunduk

 Mandarin Oriental, Bodrum Genel Müdürü Ersev Demiröz, Gm Turizm Ve Yönetim Dergisi Okurları için 2020 turizm sezonunu değerlendirdi. Otelin işleyişi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Ersev

Sezonun genel bir değerlendirmesini yapmanızı rica etsek… Nasıl geçti Mandarin Oriental, Bodrum için 2020 sezonu?

Mandarin Oriental, Bodrum ailesi adına önemli başarılarla dolu bir sezon olan 2020, özel operasyonel düzenlemelerle başladı. Mayıs ayında kapılarımızı açmadan önce, misafirlerimizin gönül rahatlığıyla tatil yapabilmeleri amacıyla “SİZİN İÇİN” kampanyasını hayata geçirerek tesisin hem misafir hem de çalışma alanlarında son derece sıkı sağlık ve güvenlik önlemlerine yer verdik. Bu sayede, “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”nın değerlendirme kriterlerince uygun bulunarak “Güvenli Turizm Sertifikası”nı alan ilk tesislerden biri olduk. Sezon boyunca da söz konusu tüm tedbirleri harfiyen uygulamaya devam ettik. Bu yönde gerçekleştirdiğimiz kapsamlı çalışmalara ekip arkadaşlarımızın titiz ve özenli yaklaşımı da eklenince, seyahat tercihlerinde güven faktörünün her zamankinden daha fazla öne çıktığı 2020 sezonunda konuklarımıza ev konforunu aratmayacak bir ortam yarattık. Diğer yandan 2020 sezonunda; deneyimsel konaklama paketleri, birbirinden özel lezzet noktalarımızın menülerine ilişkin yenilikler, hem ruhu hem de vücudu dinlendiren ödüllü The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum’un misafirlerimize vadettiği benzersiz deneyimler, heyecan verici aktiviteler ve lüks bir alışveriş imkanı sunmak üzere bünyemize katılan yepyeni markalarla geniş hizmet yelpazemizi bir hayli zenginleştirdik.

Sektörde, Mandarin Oriental, Bodrum’un üst segmente hitap ettiği, yüksek doluluk oranlarına ulaştığı konuşuluyor. Mandarin Oriental, Bodrum, 2020 sezonunu konuşulduğu gibi yüksek dolulukla mı geçirdi? Yoğunluk açısından, önceki sezonlara kıyasla 2020 sezonunu nasıl değerlendirirsiniz?

 

Açıkçası 2020 sezonunun yoğunluk anlamında önceki yılları hiç aratmadığını söyleyebilirim. Hatta ağustos ve eylül aylarında geçen sezonun rakamlarının üstüne çıkarak rekor bir doluluğa ulaştık. Sezon başında öngördüğümüz gibi, ilk etapta Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerimizi ağırladık. Seyahat kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra ise mevcut konuklarımız arasına özellikle Rusya, Orta Doğu ve Avrupa olmak üzere yurt dışından çok sayıda seyahatsever eklendi. Yoğunluğun beklentilerimizin de ötesine geçtiği oldukça verimli bir sezonu geride bıraktığımızı net bir şekilde ifade edebilirim. Bununla birlikte 2020 sezonunda; donanımlı mutfak, gösterişli yaşam alanı, göz kamaştıran manzaraya sahip teras, barbekü alanı, özel havuz, duş ve geniş oturma bölümü gibi ayrıcalıklı özellikleri bulunan villalarımızda, gözlerden uzak bir tatilin keyfini çıkarmak isteyen ailelere benzersiz bir konaklama deneyimi sunduğumuzu söyleyebilirim.

Turizm sektöründe uzun yıllar tecrübe kazanmış bir isim olarak, Mandarin Oriental, Bodrum’un yıllardır istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü başarısını neye bağlıyorsunuz?

 

Asya’daki köklerinden doğarak dünyaca ünlü bir marka haline gelen Mandarin Oriental Hotel Group’un global ölçekteki vizyonu ve eşsiz lüks anlayışının yatırımcımız Astaş Holding’in yenilikçi vizyonu ile birleştiği yer olan Mandarin Oriental, Bodrum, bulunduğu bölgenin en iyi resort’u olma felsefesiyle rakipsiz bir hizmet kalitesi sunuyor. Mandarin Oriental, Bodrum’un en önemli başarı etmenlerinin arasında; sektörün en iyilerinin işe alınması, gerekli tüm eğitimlerin otel açılmadan onlara verilmesi, çalışma arkadaşlarımızın motivasyonunun sağlanması ve hep birlikte uzun soluklu bir çalışma hayatının sürdürülmesi bulunuyor. Bu yaklaşım doğrultusunda, İnsan Kaynakları ekibinin koordinasyonuyla Türkiye’nin dört bir yanındaki onlarca üniversiteye gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde 4000’e yakın yeni nesil çalışma arkadaşımız ile görüşüp aralarından yaklaşık 500’ünü ekibimize dahil ediyoruz. Bir lider olarak en büyük gayretim, insanların özündeki cevherin farkına varmasını sağlamak ve bunu açığa çıkararak özgüvenini artırmak. Bu yüzden de işe alım sürecinden eğitimlerin tamamlanmasına kadar ve sonrasında da operasyonun her aşamasında ekip arkadaşlarıma dokunuyor ve aynı hedefe aynı tutku ile yürüyen bir takım yaratmaya özen gösteriyorum.

Eylül ayı itibarıyla Mandarin Oriental, Bodrum’un genel müdürlük pozisyonuna getirildiniz. Yeni görevinize ilişkin düşünce ve planlarınızdan bahseder misiniz?

 

1 Mayıs 2017’de otel müdürü olarak göreve başladığım Mandarin Oriental, Bodrum çatısı altında, dört sezon boyunca ekipçe tarihi başarılara imza attık. Bu yıl eylül ayı itibarıyla devraldığım genel müdürlük görevimde de, uluslararası alanda birçok dalda ödüle layık görülen, Akdeniz ve Ege’nin en seçkin resort’u olma felsefemiz doğrultusunda, takım arkadaşlarımla birlikte nice başarılar elde edeceğimize inancım tam. Yatırımcımız Astaş Holding’in bizlerde yarattığı güven duygusu, Mandarin Oriental Hotel Group’un global ölçekte bizlere sağladığı destek ve elbette tüm ekibimizin özverili çalışmaları ile mükemmel bir uyum içerisinde sunduğumuz ayrıcalıklı servisimize ve tesisimize yenilikler ekleyerek 2021 sezonunda konuklarımızla buluşmak için şimdiden sabırsızlanıyoruz.

Biraz da sizden bahsedelim. Sizin kendi lüksleriniz nelerdir, iş dışında kalan özel zamanlarınızda en çok neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Yemek yapmayı da yemeyi de seven mutfağa oldukça meraklı bir seyahatsever olduğumdan, hem yurt içi hem de yurt dışı seyahat planlarımda yeni kültürler keşfetmenin yanı sıra mutlaka ziyaret ettiğim bölgenin yerel lezzetlerini deneyimlemeye özel vakit ayırırım. Dünya mutfaklarından tadı damağımda kalan farklı lezzetleri hafızama kaydedip Bodrum’a döndüğümde, kendi yerel lezzetlerimiz ile harmanlanarak otelimizin restoranlarında misafirlerimizin beğenisine sunulmaları amacıyla şeflerimiz ile önerilerimi paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum. İş dışındaki zamanlarımda ise golf oynamayı, yelkenliyle seyahat etmeyi ve evimizin mutfağında ailemle kaliteli vakit geçirmeyi, kızımla yaratıcı tatlılar yapmayı çok seviyorum. Kış aylarında ise gözde tutkum Harley-Davidson motosikletim ile özgürce ve rüzgarı hissederek ülkemin cennet köşelerini keşfetmek üzere yolda olmak. ”

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.