We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler SOSYAL MEDYADA “BU OTEL TÜRKLERİ KABUL ETMİYOR” İDDİASI

SOSYAL MEDYADA “BU OTEL TÜRKLERİ KABUL ETMİYOR” İDDİASI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Sosyal medya, Slovakya’da bulununa “Stella Apartement Above The Castle” isimli otelin Türkleri kabul etmediği iddiasıyla çalkalanıyor.

stella2

Sözcü’de yer alan habere göre, Interrail Türkiye isimli Facebook grubunda yer alan bir iddia sosyal medyayı salladı. İddiaya göre bir kullanıcı, booking.com isimli rezervasyon sitesi üzerinden, Slovakya’da bulunan “Stella Apartement Above The Castle” isimli otelden yer ayırttı. Ancak rezervasyon sonrası skandal niteliğinde bir cevap geldiği öne sürüldü. Otelden gelen cevapta bozuk bir İngilizce ile “Türkiye ve Arap ülkelerindeki güvenlik sorunu nedeniyle bu ülkelerden gelen ziyaretçileri kabul edemiyoruz” yazarken rezervasyonun iptal edildiği görülüyor.

BOOKING.COM’DAN ÖZÜRBunun üzerine kullanıcı booking.com’dan telefon ve maili aldığını, booking.com’un mesajın Stella otelden geldiğini ve otelin bu davranışı nedeniyle kendisinden özür dilediklerini ifade ediyor. Booking.com’un Stella oteli rezervasyon listesinden çıkardığını ve farkın kendileri tarafından ödenmesi suretiyle başka bir otelden yer ayrıltarak olayı telafi etmek istediklerini belirtiyor. Sozcu.com.tr olarak booking.com’un Türkiye ofisini aradık. Olay hakkında Amsterdam’daki genel merkeze ulaşılması gerektiğini belirttiler. Genel merkezin konu hakkındaki cevabı bekleniyor.

 

REZERVASYON YAPILAMIYOR

Booking.com üzerinden Stella otele rezervasyon yapılmaya çalışıldığında dün yer ayırtılabilirken bugün tüm tarihler için yerlerin tükendiği ve rezervasyon yapılamadığı görülüyor. Kullanıcılar da sosyal medya üzerinden iddiaya isyan etti.

 

Yorum Yaz