We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Alpaslan umut saçtı!

Alpaslan umut saçtı!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Rusya’dan bir heyetin Türkiye’ye geleceğini ve tedbirleri yerinde inceleyeceğini ifade etti. Alpaslan, 21 Haziran’dan sonra bu kısıtlamaların kalacağını belirterek İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de daha uygun seviyelerde Türkiye’ye seyahatlerin başlamasını umut ettiklerini dile getirdi. Alpaslan Temmuz’dan sonra taleplerde de ciddi artışların olacağını ve 2019 yılı sayılarına ulaşmayı beklediklerini vurguladı.

 

Turkrus, yer alan habere göre Rus heyetin 21 Haziran öncesi Türkiye’ye incelemeye geleceklerini, alınan tüm tedbirlerle bu kısıtlamanın 21 Haziran’da son bulacağını ifade etti. Diğer ülkelerinde açılmasıyla  Temmuz’dan sonra  çok ciddi talepler alarak 2019 yılının sayılarına ulaşmayı beklediklerini ifade etti.

Rusya ile görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Alpaslan, sözlerine

“Rusya’dan belirli bir düzeyde, turizm bölgelerine muhtemelen Antalya’ya bir heyet gelecek. Aldığımız tedbirleri yerinde görecek. İnşallah 21 Haziran’dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak. Uluslararası uçuşların açılmasıyla hareketlilik başlayacak. Şu anda da bir hareketlilik var ama bunun düzeyinin artması, tesislerimizin yeterince turiste kavuşabilmesi için kısıtlamaların kalkarak uçuşların artması lazım. İç turizmde de haziran itibarıyla hareketlilik başlıyor. Temmuz, ağustos ve eylül aylarının istediğimiz düzeyde geçmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Rusya’dan bir heyetin Türkiye’ye gelerek tedbirleri yerinde göreceğini inceleyeceğini  ifade ederek 21 Haziran’dan sonra bu kısıtlamaların kalacağını  ve ardından,  İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de daha uygun seviyelerde Türkiye’ye seyahatlerin başlamasını umduklarını belirterek Temmuz’dan sonra talepler artışları olacağını ve 2021 yılının  sayılarına ulaşmayı beklediklerini  açıkladı.

 

Turkrus, yer alan habere göre Rus heyetin 21 Haziran öncesi Türkiye’ye incelemeye geleceklerini, alınan tüm tedbirlerle bu kısıtlamanın 21 Haziran’da son bulacağını ifade etti. Diğer ülkelerinde açılmasıyla  Temmuz’dan sonra  çok ciddi talepler alarak 2019  yılının sayılarına ulaşmayı beklediklerini ifade etti.

 

Rusya ile görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Alpaslan, sözlerine şu şekilde devam etti :”Rusya’dan belirli bir düzeyde, turizm bölgelerine muhtemelen Antalya’ya bir heyet gelecek. Aldığımız tedbirleri yerinde görecek. İnşallah 21 Haziran’dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak. Uluslararası uçuşların açılmasıyla hareketlilik başlayacak. Şu anda da bir hareketlilik var ama bunun düzeyinin artması, tesislerimizin yeterince turiste kavuşabilmesi için kısıtlamaların kalkarak uçuşların artması lazım. İç turizmde de haziran itibarıyla hareketlilik başlıyor. Temmuz, ağustos ve eylül aylarının istediğimiz düzeyde geçmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz