We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Fatih Kodat – Buranus’ten acentelere yenilikçi bir sistem

Fatih Kodat – Buranus’ten acentelere yenilikçi bir sistem

Seyahat acentelerinin yeni nesil online seyahat platformu Buranus CEO’su Fatih Kodat, şirket hakkında bilgiler verdi. Acentelerin ihtiyaçları doğrultusunda tüm ürünleri bir arada bulabileceği bir platform olduklarını söyleyen Kodat, 2023 beklentilerini de paylaştı.

Sizi tanıyalım?

Ben Fatih Kodat, şirketin kurucu ortağıyım aynı zamanda 2013’ten bu yana Buranus Turizm CEO’luk görevini yürütmekteyim.
Öncesinde Uluslararası bir Turizm Grubunda staj, yurtiçi (3 yıl) ve yurtdışı (12 yıl) görevler aldım yöneticilik yaptım.
Buranus Turizm olarak aile şirketiyiz yönetim kurulumuz ve ortaklarım; Genel Müdür Ali Kodat operasyon ekibinden sorumlu daha önce Buranus Ukrayna şirketimizde görev aldı. Ayşegül Kodat Şen ise muhasebe ve finans ekibinden sorumlu olarak görev yapıyor.

Almanya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Kazakistan ve Moldova ülke pazarlarında hizmet veriyoruz.

Buranus’ü tanıyalım?

Buranus Travel Sistem, Antalya merkezli online seyahat platformudur. Bu platformda seyahat acentelerinin ihtiyaç duydukları tüm seyahat ürünlerini bir arada bulmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Çok çeşitli tedarikçilerden bir araya gelen ürünleri acentelere seçme ve karşılaştırma avantajı sağlıyor. Acenteler müşterilerinin seyahat ihtiyaçları çeşitli alternatiflerden esnek olarak sağlama imkanına kavuşuyor. Özetle Buranus Travel Sistem iş modeli B2B (Business to Business) telefon, chat ve doğrudan mesaj hizmetleri ile satış öncesi ve sonrasında acentelerine hızlı ve optimal çözümler sunmaya çalışıyoruz. Bünyemizde B2C (Business to Costomer) direkt tüketicilere yönelik markamız FLYTOSKY mevcut. (Ucakall ve Goldtatil sitelerimizi de yazılımcılarımız ürün portföyü aynı olduğundan FLYTOSKY a yönlendirdi.)

Bu platformda seyahat acentelerinin ihtiyaç duyduğu tüm charter uçak biletleri, transfer hizmeti ürünler ve diğer seyahat ürünleri bir arada bulunur. Farklı ülkelerin charter uçakları biletleri, low cost uçak biletleri ve çeşitli ürün tedarikçilerini bir araya getiren ve bu ürünleri seyahat acentelerine ürün karşılaştırma ve seçme avantajı sağlar. Acenteler müşterilerinin seyahat ihtiyaçları çeşitli alternatiflerden esnek olarak sağlama imkanına kavuşur.

2022 yılı turizm sezonu sizin için nasıl geçti?

Turizm ve seyahat sektöründe 20 yıllık bir tecrübeye sahip ekibimiz, çok çeşitli ülkelerde 100 binden fazla kişinin seyahat planlamasına yardımcı oldu, istedikleri ve hayal ettikleri seyahat ve tatil imkânlarını başarıyla sundu. Daha hızlı, kolay ve güvenli seyahat çözümlerini Buranus Travel System markası adı altında, internet ve mobilde de sizlerin hizmete sunmaya devam ediyoruz. Sektör olarak çok zor geçen pandemi sınavının üzerine artı olarak Ukrayna işgalinin maalesef devam etmesine rağmen 2022 güzel bir yıl oldu bizim açımızdan.

2023 yılından beklentileriniz nedir?

2023’ten ilk olarak beklentimiz en kısa zamanda Rusya’nın Ukrayna işgalini sonlandırması. Rakamsal beklentimiz en az 2022’yi yakalamak ve üstüne çıkmak.

Gelecek hedeflerinizi kısaca özetler misiniz?

Biz, seyahat etmek isteyen müşterilerine en fazla seyahat alternatifini en basit ve hızlı bir şekilde bir arada sunarak tercih ve satın alma süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Geniş bir tedarikçi ağından temin edilen uçak bileti, otobüs bileti, otel, villa, deniz otobüsü, tur, sigorta ve transfer hizmetleri sunan Buranus Travel System, doğru ve hızlı bir seyahat planlaması yapmanızı sağlıyor.

Aile olarak en temel hedefimiz şirketimizin kuruluşu olan 2009’dan bu yana 14 yıldır olduğu gibi daha nice yıllar kalıcı olmak istiyoruz.

Hedeflerimiz doğrultusunda havayolları, operatörler, tedarikçiler, transfer firmaları vb. iş paydaşlarımızla karşılıklı saygı içerisinde optimal anlaşmalar yaparak iş hacmimizi artırmayı hedefliyoruz.

Son olarak Turizm sektörüne iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Yurtdışında çalıştığım dönemler dahil sektörün Covid-19 gibi çok sert bir sınavının olduğu dönem hatırlamıyorum. O yıkıcı dönemin bir daha gelmemesini önce insanlık adına temenni ediyorum daha sonrada sektörümüz açısından temenni ediyorum.

Yorum Yaz