We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Kalifiye personel için İK eğitimi gereklilik

Kalifiye personel için İK eğitimi gereklilik

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Son yıllarda ve pandemi ile birlikte artan Kalifiye personel için İK Uzmanı Tayfun Pirpir ile bir araya geldik. İnsan kaynakları eğitiminde birçok personele ışık tutan Tayfun PİRPİR vermiş olduğu eğitimlerinde insan kaynaklarına iş imkanı sağlamaya devam ediyor.
Tayfun Pirpir, personel yetiştirmenin çok zor olduğu bu dönemde uygulamalı eğitimleri ile sektördeki birçok yeni mezun ve insan kaynaklarında çalışmak isteyen personelleri bu konu da eğitiyor.

ŞİRKETİN VERİMLİLİĞİ İNSAN KAYNAĞI

Tayfun Pirpir, insan kaynağının değerini; “Bir şirketin kaliteyi, verimliliği ve gelecek odaklı olarak büyümeyi sağlayan en temel dinamiğini çalışanları oluşturur. Bu sebeple, işe alım süreçlerinin en iyi şekilde yönetilmesi hem adayların hem de mevcut çalışanların potansiyellerinin en doğru biçimde değerlendirilmesi, hangi departmanın ne kadar gerekli olduğunun ölçülmesi şirket için büyük önem taşımaktadır. Bu noktada insan kaynakları departmanına oldukça büyük bir görev düşmektedir.” şeklinde açıklıyor.

İLETİŞİM MOTİVASYON ARTIRIR

Şirket için de en üst pozisyondan en altta pozisyona kadar herkes kendi özelinde değerlidir diyen Pirpir, “Yönetim ve personel arasındaki iletişimin kuvvetli olması motivasyonu arttıran en önemli öğedir. Kurum içi iletişiminin aktif ve temiz bir şekilde sağlanması, sorunların çözülmesi, gerekli duyuruların yapılmasında İK departmanı en önemli rol aracıdır.”

Yorum Yaz