27.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rus pazarındaki ritim Ekim’e kadar sürer

Aska Hotels Satış & Pazarlama Direktörü Bünyamin Vural ile turizmin dününü, bugününü ve yarınını değerlendirdik ve Vural’ın turizmin geleceği hakkındaki öngörülerini dinledik.

Aska Hotels olarak nasıl bir sezon geçirdik?

Malum, bu yıl ve geçen yılı korona virüs etkisinde geçirdik. Bu durum da bütün bilinmezleri beraberinde getirdi. 2020 yılı zaten kayıp bir yıldı. Oteller hepimizin bildiği gibi çok kısa bir zaman aralığında açık kaldı ve kapandı. Aşının bulunacağınız umit ederek, 2021 yılı ile ilgili yüksek beklentilerimiz oluştu. Mart ve Nisan ayları iyi gidiyordu ki sonrasında Rus pazarının kapanması hepimizi ciddi oranda etkiledi. Rus pazarının ve beraberinde Alman pazarının da açılması sezona biraz daha pozitif bakmamızı sağladı. Fiyat anlamında hedeflerimize ulaşamadığımız bir yıl olsa da belli doluluklara ulaştık. Rus pazarının yanı sıra son iki yıldır iç pazar doluluklara beklentilerin üzerinde katkı sağladı.

İNGİLTERE PAZARI EN ERKEN 2022 MART’TA AÇILABİLİR

İngiltere pazarı açılmadı? Ne zaman açılır, sizin tahmininiz var mı?

İngiltere pazarının açılmaması bizim tesisimiz için ciddi bir kayıp oldu. İngiltere pazarı ana pazarlarımızdan bir tanesi. 15 Eylül’de tekrar bir güncelleme programı açıklayacaklar. Ama benim şahsi düşünceme göre İngiltere pazarı bu yıl açılmayacak. Hasta sayılarımızın 4 binlere indiği dönemlerde bile açılmayan bir pazarın şimdi açılacağını öngörmüyorum. En erken 2022 yılının Mart ayında açılabileceğini tahmin ediyorum.

RUS PAZARINDAKİ RİTİM EKİM SONUNA KADAR SÜRER

Şu an ki doluluk oranlarınız nedir? Sezon Kasım’a kadar uzar mı?

Şuan Aska Hotels olarak tüm otellerimiz dolu ve bu doluluklar 15 Eylül’e kadar devam edecek. Sezonun ne zaman kapanacağını aslında tahmin etmek zor. Ama bir tahminde bulunacak olur isek; Rus pazarının bu ritmi ekim ayı sonuna kadar sürecektir.

2020 yılı en zor yıldıydı diyebilir miyiz?
Bence, 2016, 2020 ve 2021 yılı bizim için en zor yıllardı. Zaman zaman turizmde turist sayısının azalması, fiyatların aşağıya çekilmesi konuları olduğunda sektör olarak hemen kriz yaşıyoruz derdik. Aslında biz bugüne kadar bu saydığım üç yıl dışında hiç kriz yaşamamışız.
Turizm profesyonellerine iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Umarım, 2019 gibi yılları arka arkaya yaşarız ve biz turizm profesyonelleri olarak asli işimiz olan gelen misafirleri memnun etmek ve sonraki yıllarında planlamasını yapabileceğimiz, stratejilerini geliştirebileceğimiz yılları en kısa zamanda yaşarız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER