We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları Uslu, “2023 yılından beklenti çok yüksek”

Uslu, “2023 yılından beklenti çok yüksek”

Pine Beach Belek Satış Pazarlama Direktörü Pelin Uslu, 2022 yılı Turizm sezonunu değerlendirerek 2023 yılı beklentilerini içtenlikle paylaştı. Uslu, “Belek bölgesi Turizm’ in Şampiyonlar Ligi olması sebebiyle her sezona bir adım önde başlıyor. 2022 yılında yaşanan olumsuz duruma rağmen, sezonu iyi kapatmış olmamız hepimizin 2023 umutlarını arttırdı” dedi.

2022 yılını değerlendirmesini yapar mısınız?

Yaşanan tüm zorluklara rağmen beklentilerin üzerinde bir yüksek sezon geçirmiş bulunuyoruz. Pandeminin hemen ardından, tam turizmciler olarak rahat nefes alacağız derken patlayan Rusya – Ukrayna savaşı hepimizin moralini bozmuştu. Ancak özellikle Temmuz ayı itibarı ile hiçbirimizin ön görmediği güzel bir sezon geçirdik. Bu durum 2023 yılı için hepimize umut veren bir gelişme oldu.

2023 yılı bölge ve tesis olarak beklentiniz nedir?

Belek bölgesi Turizm’ in Şampiyonlar Ligi olması sebebiyle her sezona bir adım önde başlıyor. 2022 yılında yaşanan bunca olumsuz duruma rağmen, sezonu iyi kapatmış olmamız hepimizin 2023 umutlarını arttırdı.

En şanslı ülke yine Türkiye

Rusya’ ya yapılan amborgolar ve seyahat kısıtlamaları sebebiyle en şanslı olan ülke yine Türkiye olacak. Bu sebeple hem yatırımcıların hem de turizm çalışanlarının 2023’ ten beklentileri çok yüksek. Doğru planlamalar ve fiyatlandırmalar ile ülke olarak daha önce hiç bu zamana kadar yakalanmamış turist sayısını ağırlama şansımız olabilir.

2023 yılı için turizmcilere mesajınız nedir?

Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülke olarak harika bir Turizm sezonu geçirmemizi temenni ederim. 2023’ ün her anlamda Türkiye’nin yılı olmasını diliyorum.

Bu yıl ki tesisinizdeki yenilikler nelerdir?

Tesisimizde bu sene lobi, resepsiyon, ana restoran, alakart restoranlarımız, kongre salonlarımız yenilenmiştir. Ultra her şey dahil konsepti ile hizmet vermekteyiz.

Yorum Yaz