We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Altın Yunus Sürdürülebilir Turizmde Üst Seviye

Altın Yunus Sürdürülebilir Turizmde Üst Seviye

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Altın Yunus, sürdürülebilir turizm için belirlenen tüm kriterleri sağlayarak en üst seviye olan “3. Aşama Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı aldı.

Çeşme Altın Yunus, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve GSTC (Global Sustainable Tourism Council) tarafından sürdürülebilirlik temelinde belirlenen toplam 42 kriter ve 167 göstergenin tamamını sağlayarak “3. Aşama Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı aldı.

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla sektöründe öncü olan Altın Yunus, ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik kriterlerine göre uluslararası standartları sağlayarak en üst seviye olan üçüncü aşama sertifikasyona sahip öncü turizm tesislerinden oldu.

Turizmin toplum ve çevre üzerindeki etkilerini yöneterek yerel ekonomiye katkı sağlamayı, biyoçeşitliliği sağlayarak ekosistemleri ve doğal kaynakları korumayı, kültürel mirasımızı geleceğe taşımayı ve misafirlerin yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlayan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası, sürdürülebilir yönetim, kültürel sürdürülebilirlik, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik ve çevresel sürdürülebilirlik başlıklarında belirlenen 42 kriter ve 167 göstergeyi sağlayan konaklama tesisleri, tur operatörleri ve destinasyonlara veriliyor.

Yorum Yaz