We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel HELLOOTEL KULLANICILARI ANLATTI

HELLOOTEL KULLANICILARI ANLATTI

HelloOtel müşterileri sezonu ve HelloOtel çalışmalarını değerlendirdi. Sealife Group Hotels Satış Pazarlama ve Operasyon Koordinatörü Kadir Derel, Lykia World Antalya Genel Müdürü Göktan Bal ve Nar Hotel İşletme Sahibi Cansın Efir; 2024 yılı turizm sezonu için beklentilerini paylaşırken HelloOtel ile yapılan çalışmaların katkılarından bahsettiler.

2024 SEZONUNDAN BEKLENTİLER YÜKSEK 

Turizm profesyoneller 2024 sezonu için genel bir değerlendirmenin ardından geçen yıla kıyasla bu sezonu inceledi.

Sealife Group Hotels Satış Pazarlama ve Operasyon Koordinatörü Kadir Derel: “Sealife Group Hotels olarak, Avrupa Pazarı geçen seneye göre artışta olup, Rusya ve BDT pazarı durgunluktadır. Konyaaltı otellerimiz global anlamda istediğimiz satış stratejisinde ilerlemekte, Sealife Buket Beach Alanya, Fransa ve Doğu Avrupa satışlarında da artışlar sevindirici, Sealife Kemer Resort Hotelimizde ise, Sırbistan, Polonya, Doğu Avrupa satışları güzel gitmekte ve ilave Fransa pazarında tesis satışa açılmıştır. Genel olarak memnunuz ve 2024 sezonunun iyi geçeceğini düşünmekteyiz. Erken rezervasyonda yapılan satışlar; yüzde 9 oranında oda doluluk ,  yüzde 11 kişi başı fiyatta artışımız görülmektedir. Oda dolulukta yüzde 10,  kişi başı yüzde 10 da fiyat artışı beklemekteyiz. Pazar çeşitliliği ana politikamız olduğundan; yatırım yaptığımız Avrupa, Balkan, Baltık gibi pazarlarında yüksek olmayan reel artış beklemekteyiz, yeni pazarlarda ise yatırımlarımızı ve dikkatimizi sonuna kadar kullanıp yüksek artışlar bekliyoruz. Ortadoğu pazarında düşüş olacaktır, Rus&BDT pazarında ne olacağını beklememiz lazım.”

Lykia World Antalya Genel Müdürü Göktan Bal: “2024 sezonu genel olarak beklentileri karşılamak üzere ilerliyor gibi görünüyor. Ancak, turizm sektörü, olumsuzluklardan en fazla etkilenen sektörlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, çok iyimser olmak için henüz erken olsa da, 2024 yılı en azından ziyaretçi sayısı açısından geçmiş yılların rekorlarını kırmaya aday görünüyor. Eğer Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş olmasaydı, bu yıl Türkiye turizmi için tarihi bir dönem olabilirdi. Son derece olumlu göstergelere rağmen, bazı olumsuzluklardan bahsetmek mümkün. Diğer ayların güçlü rezervasyon performanslarına rağmen, Nisan ve Mayıs aylarının beklentileri karşılamayabileceği görünüyor. Ancak, geçmiş yıllardan bilindiği gibi, kötü başlayan sezonlar bile genellikle güçlü bir finalle sonuçlanıyor. Üstelik, son 8-10 yılda mevsimlerin biraz kayması da dikkate alınmalıdır. Özetle, 2024 sezonu turizm paydaşları için olumlu bir görünüm sergiliyor. 2023 ile 2024’ü karşılaştırmak doğru olmayabilir çünkü geçen yıl ülkemizde yaşanan deprem felaketi, rezervasyonların hızlanması gereken bir dönemde hızımızı kesmişti. Lykia World örneğine bakıldığında, Mart ayının 2. haftasının sonu itibarıyla 2023 ve 2024 yıllarını karşılaştırdığımızda, cirolarda %100’ün üzerinde bir artıştan bahsetmek mümkün. Lykia World olarak, son 6-7 yılda her sezon sunduğumuz hizmetin üzerine eklemeler yaparak devam ettik, ancak hedeflediğimiz seviyeye henüz ulaşamadık. Bu yıl da, her zamanki gibi misafir memnuniyetimizi daha da artırmak için çaba göstereceğiz. Ayrıca, Antalya turizminin 2024’te yaşayacağı büyümenin üzerine ek bir artışı, hem konaklama hem de karlılık açısından elde etmek için çabalarımızı sürdürüyoruz.”

Nar Hotel İşletme Sahibi Cansın Efir: “2023 sezonu, yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen , Nar Hotel için rekorlar yılı olan 2019 sezonunu, hem geceleme hem de kişi başı geceleme fiyatı olarak geride bıraktığımız, zor ama güzel bir sezon oldu. 2024 yılı ön görümüz ise, herhangi bir sıkıntı yaşanmaması durumunda, tesisimizin mayısın 2. haftasından sonra tamamen dolması ve 2023 cirolarımızı +15% gibi artırmak.”

“HELLOOTEL  İLE İŞ BİRLİĞİ SAYESİNDE…”

HelloOtel ile çalışan markaların yöneticileri, HelloOtel çalışmalarından memnuniyetlerini ve çalışma sürecini anlattılar.

Sealife Group Hotels Satış Pazarlama ve Operasyon Koordinatörü Kadir Derel: “Başlangıcından beri çok yakın çalışmaktayız. Otellerimizin acenta bazında tanınırlığı HelloOtel sayesinde çok artmış bulunmaktadır. Ayrıca, pazarın durumu, fiyat dengeleri, rekabet ortamını buradan takip etmekteyiz. Çok yararlı, satış ve pazarlama anlamında geliştirici yararları var. Hiç yurt dışına gitmeden de acentalar ile görüşebilme ve fikir alışverişinde bulunabilme özelliği muhteşem. Yurt dışı workshop ve diğer fuar organizasyonlarını da başarılı yapıyor ve otelcilere katma değer yaratıyor. Yapılan her aktivite çok başarılı, mayıs ayında gerçekleşecek forumda da aynısı olacaktır. Bu tür organizasyonlara çok iyi hazırlanıyoruz. Forumada da katılım sağlayacağız.”

Lykia World Antalya Genel Müdürü Göktan Bal:  “Lykia World olarak, BDT pazarında oldukça iyi tanınıyorduk, ancak meslektaşlarımızla yaptığımız görüşmeler, Hellootel ile işbirliği yapmamız gerektiği yönünde bize artı değerler sundu. Bu kararın ne kadar doğru olduğunu sezon içinde net bir şekilde gözlemledik. Öncelikle, onbinlerce satış noktasına tek bir elden ulaşma imkanı, bir otel için paha biçilemez bir katkıdır. Bu sadece bir his değil, aynı zamanda bir gerçektir çünkü sayısal olarak ölçülebilir bir avantajdır. Rezervasyonlardaki logaritmik artışa ek olarak, satışlarımıza gecikmesiz erişim imkanı da, fiyatlandırma politikamızı diğer otellere göre daha önce belirleme avantajı sağlıyor. Bazı tur operatörlerinin rezervasyon tutarak aksiyon talep etme alışkanlıkları, Hellootel sayesinde ortadan kalkıyor. Düşünün ki rezervasyonlar tur operatöründen gelmeden önce, satış yapan acente tarafından bilgilendirilmiş oluyorsunuz. Hellootel’in sağladığı bir diğer fayda da satış desteğinin yanı sıra pazarlama desteğidir. BDT pazarında geniş bir coğrafyaya hitap ederken bazı bölgelerde tanıtım eksikliği yaşanabiliyor. Bu tür eksikliklerle başa çıkmak için Hellootel, tailor-made organizasyonlarla destek sunarak, eksik olduğunuz bölgelerdeki açığı kapatmanıza yardımcı oluyor.  Mayıs ayında, Hellootel ile birlikte yine Lykia World’de yaklaşık 400 acentenin katılacağı büyük bir workshop organizasyonumuz olacak. Geçen yıl düzenlediğimiz organizasyon, ilki olmasına rağmen büyük bir satış artışı getirmişti. Bu yıl da benzer bir etki bekliyoruz. Bu tür organizasyonların sadece kendi otelimiz için değil, Hellootel ile çalışan tüm oteller için büyük faydası olduğunu düşünüyoruz çünkü 3-4 gün boyunca diğer oteller de kendilerini tanıtma fırsatı buluyorlar. Ayrıca, acenteler otelimizde kaldıkları süre boyunca hizmetlerimizi deneyimleyerek, satış esnasında daha bilinçli cevaplar verebiliyorlar. Bu da satışlarımızı artırarak bizi rakiplerimizin önüne geçiriyor. Bu forumun getirileriyle, satışlar açısından başarılı bir sezon geçireceğimize inanıyoruz.”

Nar Hotel İşletme Sahibi Cansın Efir: “2020 yılında çalışmaya başladığımız HelloOtel ile olan ilişkimiz bizi, bölgede bütün yaşanan krizlere rağmen, her sene üstüne ekleyerek devam etmemizi sağladı. Bu sistem doğru kullanıldığında nasıl sonuç verdiğinin en net örneklerinden biri olan Nar Hotel, 3 yıldızlı olmasına rağmen bölgenin hem fiyat hem de doluluk olarak kendi kategorisinde en önde gelen tesisi olduğunu düşünüyoruz. Hizmet kalitesi elbette çok önemlidir, ama bunu pazarlayamadıktan sonra hiçbir değeri yoktur. İşte burada Hello Otel, çok kolay ve çok etkili imkanlar sunarak bize yardımcı oluyor. Bu sene 12-15 Mayıs ve 15 – 19 Mayıs tarihlerinde yapılacak, HelloOtel Uluslararass Acentacioar Forum’u sezon öncesi için çok değerlidir. Çünkü katılan acentacılara, otelimizi daha detaylı anlatabileceğimiz, yaptığımız yenilikleri gösterebileceğimiz, b2b direkt temaslar yapabileceğimiz ve tesisimizin bütün artılarını ve eksilerini gösterebileceğimiz bir calisma ortami olacağına inanıyorum.”

Yorum Yaz