We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Setur Duty Free cruise yolcularını bekliyor

Setur Duty Free cruise yolcularını bekliyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’nin ilk duty free markası Setur Duty Free, 2004 yılında açılan Kuşadası Liman Mağazası’nı, cruise turizmine bağlı olarak artan yolcu sayılarını ve değişen tüketici beklentilerini dikkate alarak yeniledi. Konforlu bir alışveriş deneyimi için “walk through” konsepti ile yenilenen ve toplamda 690 metrekareye ulaşan mağaza ile Setur Duty Free, artan cruise yolcu sayıları doğrultusunda, 2023 yıl sonunda müşteri sayısını ciddi oranda artırmayı hedefliyor.

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur’un, duty free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası Setur Duty Free; geniş ürün gamı, sunduğu dijital deneyim ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan uygulamaları ile farklılaşmaya, aynı zamanda müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını mağazalarında misafirlerine sunmaya devam ediyor

Cruise turizminin önemi artmaya devam edecek

Son yıllarda cruise turizmine büyük ilgi olduğunu belirten Setur Duty Free Genel Müdür Yardımcısı Arzu Bozkurt Atalay; “Setur Duty Free olarak ülkemizin dört bir yanındaki havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanları olmak üzere 21 bölgede, 51 mağaza ile misafirlerimize Setur farkını yaşatıyoruz. Son yıllarda turizm trendleri doğrultusunda cruise turizmindeki büyümeyle, yurt içinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizin sayılarının önemli ölçüde yükseldiğini görüyoruz. Cruise turizminin öneminin ilerleyen yıllarda artmaya devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Kuşadası’nın doğa ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültür turizminde de ön plana çıktığını ve en çok ziyaret edilmek istenen yolculuk rotalarından biri olduğunu belirten Atalay; “Kuşadası Liman yenilenmesine paralel, artan talebe de uygun olarak biz de misafirlerimize en iyi hizmeti sunabilmek ve benzersiz bir müşteri deneyimi yaşatmak adına Kuşadası Liman Mağazamızı modern bir konsept ile yeniledik. 690 metrekarelik geniş alanda, misafirlerimizin rahat bir şekilde alışveriş yapabilecekleri, walk-through konsepte sahip bir mekan tasarladık. Misafirlerimizin mağazamıza girmeleriyle birlikte, yöresel ürünlerin ağırlıkta olduğu bir Ege Pazarı onları karşılayacak. Bu alanın devamında tüm duty free noktalarımızda yer alan geniş ürün gamımızdaki seçenekler sunulacak. Geniş alanın verdiği rahatlık hissi, konforlu bir şekilde alışverişe olanak tanıyan satış alanı düzenlemeleri ile Kuşadası Liman Mağazamız fark yaratacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz