We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel TATİLBUDUR’DA YUNAN ADALARI TALEPLERİ YÜZDE 300 ARTTI

TATİLBUDUR’DA YUNAN ADALARI TALEPLERİ YÜZDE 300 ARTTI

Türkiye’nin birbirinden değerli turizm bölgelerinde, misafirlerini kaliteli bir tatil deneyimi ile buluşturan TatilBudur; yakında hayata geçecek olan kapıda vize uygulamasına ilişkin Yunan adalarına olan ilgiyi değerlendirdi.

Ege sahillerinden kolaylıkla ulaşılabilen, tarihi ve gastronomi zenginliği ile her zaman ilgi gören tatil rotaları arasında yer alan Yunan Adaları, kapıda vize uygulamasının başlaması ile tekrar turizm sektörünün gündemine taşındı. Bir hafta öncesinden başvuru yaparak kısa süreli konaklamalı vize almanın mümkün olduğu Yunan adaları, yaz tatilinde hem yurt dışına çıkmak hem de Ege sahillerinin tadını çıkarmak isteyen yerli turistlerin yeni adresi oluyor.

Farklı ülkelere Schengen başvurusu yapmak için yakın zamana randevu alınamazken, kapıda vize uygulaması ile Yunan adaları bu yaz tatili için cazip bir rota haline geliyor. TatilBudur’un CEO’su Onur Otruş; ”Rezervasyonları incelediğimizde öncelikle Rodos ve Kos’un tercih edildiğini görüyoruz. Sonrasında Midilli ve Samos geliyor. Rodos’a olan talep Şubat ayında en üst seviyelere yaklaştı. Geçen yıla oranla Yunan adalarına talebin TatilBudur özelinde %300’lük bir artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Hatta yeni rezervasyonlar almak için ek feribot seferlerinin açıklanmasını bekliyoruz. Ek olarak, Nisan ayından itibaren de 10 adaya Türk rehberler konumlandıracağız” dedi.

Yorum Yaz