23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

ODA FİYATLARI YÜZDE 20 ARTTI

KÖTÜ geçen 2016’nın ardından 2017’de hem turist hem de turizm gelirlerinde yükseliş yaşandı. 2018 için de gelen ilk veriler olumlu karşılandı.

Yabancı tur operatörlerinden gelen açıklamalar da 2018’de daha fazla turistin Türkiye’ye geleceğini gösteriyor. Ancak turist sayısı ile beraber gelirlerin de yükselmesi hedefleniyor. 2016’nın ardından birçok otelcinin ‘dramatik’ şekilde fiyatları düşürdüğüne dikkat çeken Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Asıl önemli olan fiyatlarımızı eski seviyelere çekebilmek. Turizm sektörü 2014’te çok iyi noktalara ulaşmış, verilen hizmet kalitesiyle doğru orantılı olarak fiyatlar iyi seviyelere gelmişti. 2016’da yaşanan kötü süreçle birlikte fiyatlar aşağı çekilmişti. 2017’de gelen turist sayısı artsa da düşük fiyatları yukarı çekmek pek mümkün olmadı. 2018’de ise bir önceki yıla göre fiyatları yüzde 15-20 arttırdık. Bu hâlâ yeterli değil. 2014’e göre fiyatlar hala yüzde 30 aşağıda. Belek’te, 2014’te 200-240 dolara oda satarken, 2017’de 100 dolara kadar düşenler oldu. Biz Cornelia olarak fiyat kırmadık. Tesisler bunu yaparsa o zaman Antalya turizmini hak ettiği fiyattan satabiliriz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ukrayna aktarmalı Türkiye seçeneği

Turizmin sadece yaz aylarına sıkıştırılmaması gerektiğine dikkat çeken Cornelia De Luxe Resort Otel Genel Müdürü Ali Şahin de, turizmi 12 aya yaymak için değişik enstrümanlara ihtiyaç olduğunu söyledi. Cornelia otelleri olarak çok özel bir golf sahasına sahip olduklarını belirten Şahin, “Genelde İngiltere, Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkelerinden golf oynamak için gelirler. Bu yıl golf turistlerinde bir artış bekliyoruz. Geri dönüşlerin ise bir kaç yıl içinde tamamlanmasını bekiyoruz” dedi. Futbol takımlarının da yeniden Antalya’da kamp yapmaya başladığını söyleyen Şahin, “Belek’te 1500 takım kamp yapardı. Bu sayı bir hayli düşmüştü. Otellerimizde 25-27 takım kamp yapardı. Bu sene ise 17 oldu. Gelecek yıl yeniden 24-25 takıma çıkacağımı hesaplıyoruz. Bu tip işler ciddi katma değer yaratıyor” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turizmi Türkiyesiz asla düşünemeyiz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk otelleri rekor enflasyona rağmen fiyatları arttırmıyor
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER