Alman Hükümetinden Koronavirüs Destek Paketi İçin Dev Hamle!

Güncel 26 Mart, 14:58'de eklendi

Alman Hükümetinden Koronavirüs Destek Paketi İçin Dev Hamle!

Almanya’dan koronovirüs destek paketi için dev hamle geldi. Koronavirüse karşı destek sağlamak adına Alman hükümeti tarihin en büyük destek paketini onayladı.

Alman hükümeti, tarihte bir ilke imza atarak ekonomiyi kalkındırmak adına 750 milyar euroluk destek paketini onayladı. Alman Fedaral Meclisinden geçen bu onay ile Almanya 2013 yılından sonra ilk kez borçlanacak.

Toplantıya Başbakan Merkel Katılmadı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tüm dünya ülkelerinin ekonomilerini olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Maddi zararı karşılamak adına devletler vatandaşlarına destek paketleri sundu. Bununla ilgili de bir ilk Alman hükümetinden geldi. Alman hükümeti tarihte bir ilke imza atarak en büyük destek paketini onayladı. Koronavirüs salgını nedeniyle Başbakan Angela Merkel’in katılmadığı o toplantıda 750 milyar dolarlık destek paketi onaylandı. Toplantıda açıklama yapan Maliye Bakanı Olaf Scholz istihdam ve sağlık için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Scholz, bu güne kadar hiç görülmemiş bir krizle karşı karşıya kaldıklarının altını çizdi.

Pakette Kiracılar, Sanatçılar Ve Bakıcılar Da Düşünüldü

Destek paketi Cuma günü meclis tarafından onaylanacak. Pakette küçük firmalar, sanatçı ve bakıcılar da korundu. Ayrıca ev sahipleri kiracılarını bu süreç içerisinde evden çıkartamayacak.

 Kaynak :DW Türkçe

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.