32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Alman seyahat acenteleri Türkiye için kolları sıvadı

400 Alman seyahat acentesi Türkiye için kolları sıvadı

Yılda 4 milyar Euro ciro yakan Avrupa’nın en büyük seyahat Acentesi kooperasyonu Alman kökenli RTK Korona pandemisinden sonra dünya çapında ilk büyük etkinliğini Antalya’da gerçekleştirdi.

Diyalog Günleri adı altında 400 seyahat acentesi Sunexpress, Nirvana Cosmopolitan ve FTI’nin sponsorluğunda Antalya’da bir araya geldi.

RTK’nın CEO’su Thomas Bösl, seyahat acentelerine gurur duyun; pandemi sırasında nasıl çaba gösterdik ve salgın ile nasıl başa çıktık, bundan gurur duymalıyız” dedi.

Alman seyahat acenteleri “Geri döndük!”

Antalya Lara’da düzenlenen ve 400 katılımcının yer aldığı konferansın gündeminde dört konu vardı: dijitalleşme, vasıflı elemanlar, sürdürülebilirlik ve seyahat acenteleri ile tur operatörleri arasındaki ilişkiler.

RTK’ın patronu Türk turizminin Avrupa pazarlarında, özellikle Almanya’da çok önemli ilerleme kaybedeceğine inandığını ve RTK olarak Türkiye satışlarını destekleyeceklerini söyledi.

Pandemi’nin seyahat acentelerinde teknik donanımı da arttırdığını, bu nedenle çevrimiçi satışların artık geleneksel ve vazgeçilmez hale geldiğine vurgu yapan Bösl: “Dikkatli olmalıyız, önümüzdeki yıllarda sektörün dışından henüz bilmediğiniz gruplar pazara rakip olarak girecekler, buna hazır olmalıyız “ dedi.

Bösl geleceğin en önemli konularından birinin vasıflı eleman sıkıntısı olacağına dair kaygılarını file getirdi: “Bu, nesillerin değişmesiyle önümüzdeki on yıl içinde daha da kötüleşebilir, Gençleri seyahat acentesi konusunda heyecanlandırmamız lazım” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye'de otel doluluk oranları

Bösl: Biz bu yıl RTK olarak 60 işyeri için bildiri yaptık ve 800 başvuru aldık.

Konferansta RTK seyahat acentelerinin yeni digital elamanı TONİ’yi acentelere tanıttı.

Seyahat acentesinde yapay zeka yardımı ile müşterilere hizmet veren TONİ çok ilgi gördü.

Bösl’e göre, TONİ’nin rutin görevlerin bir otomasyonu olacak ve ve satış elemanlarına müşteriye danışmanlık hizmeti vermede ve satışları hızlandırmada destek verecek.

Sürdürebilirlik olmazsa olmaz

Bösl, “Bazı insanlar artık bu sürdürebilirlik sözünü duymamazlıktan gelsede sürdürülebilirlik konusunun sektör tarafından şekillendirilmesi ve teşvik edilmesi gerekiyor, aksi takdirde, hepimiz Berlin ve Brüksel’den “hoşlanmayacağımız” düzenlemeler ile karşı karşıya gelebiliriz“ diyerek katılımcıları ikaz etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Corendon Kayserili acentelerle buluştu

Seyahat piyasası hala toparlanma yolunda, komisyonlar çok düşük!

Türkiyedeki buluşmanın bütün katılımcı seyahat acentelerini en çok duygulandıran noktası ise seyahat ve tur operatörleri arasındaki ilişki konusu oldu. Satış komisyonlarının çok düşük olduğuna vurgu yapan acenteler ayrıca tur operatörlerinin seyahat acentelerine nasıl satış yapacaklarını dikte etmesine de izin verilemez” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye'ye son 5 ayda 12,7 milyon ziyaretçi

Almanlardan Tolga Kilit ve Korhan Alşan’a büyük takdir:

Antalya’nın tarihi kentlerini ve Antalya Kaleiçi’ni gezen Alman seyahat acenteleri Nirvana Cosmopolitan Hotel’in hizmet gücüne ve misafir misafirperverliğine hayran kaldıklarını belirttiler.

Son olarak Alman acenteler için düzenlenen gala gecesinde Anadolu ateşi sahne aldı . Gecede duygusal bir konuşma yapan Thomas Bösl, “Bu gece iki turizmciye RTK Alman seyahat acenteleri onur ödülü vermek istiyoruz “ diyerek İspanyol turizmci İgnacio Moll ve Türk turizmci Hüseyin Baraner’i sahneye davet etti . Bösl Baraner hakkında “Yıllardır Almanya’da Türkiye’nin satışlarının artması için çaba gösteriyor; Alman seyahat acenteleri ve Türk otelciler arasında sağlam bir köprü oldu. Kriz anında hep acenteler ile beraber oldu Türkiye Almanya arasındaki turizm ilişkilerine destek oldu” dedi.

Baraner yaptığı teşekkür konuşmasında destinasyonların korunmasının önemini dile getirdi ve ayrıca tüm paydaşların kazançlarının eşit derecede önemsenmesine ve destinasyonlarda her şeyin turizmciler tarafından alkışlanmaması gerektiğine vurgu yaptı. Baraner, Türkiye’yi çok sevdiğini ve Alman ve Türk dinamikleri bir araya getirmeyi bir yaşam vazifesi olarak gördüğünü söyledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hem alışveriş hem de tatilde Türkiye lider
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER