We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Almanya İspanya’yı kırmızı listeye aldı

Almanya İspanya’yı kırmızı listeye aldı

Koronavirüsün hızla artışı sebebiyle Almanya, Mallorca ve Kanarya Adaları da dahil olmak üzere tüm İspanya’yı Pazar gününden itibaren riskli olarak sınıflandıracak.

İspanya’da enfeksiyon sayısı son zamanlarda büyük ölçüde artmıştı. Ancak şimdiye kadar, Katalonya ve Endülüs tatil bölgeleri de dahil olmak üzere 17 bölgeden sadece altısı ve Kuzey Afrika’daki Ceuta dış bölgesi riskli alanlar olarak kabul edildi. Popüler tatil adası Mallorca ile Balear Adaları ve Kanarya Adaları henüz dahil edilmedi.

Kıbrıs ise özellikle pazar günü yüksek sayıda enfeksiyonla riskli kategorisinde yer aldı. Kıbrıs’ta tatilde olan, aşılanmamış veya iyileşmemiş olan herkes tatil dönüşü beş ile on gün karantinaya alınacak.

Yedi gün içinde 100.000 kişi başına 50’den fazla yeni enfeksiyonun görüldüğü ülkeler ve bölgeler de risk alanları olarak belirlendi. Tatil dönüşü negatif bir test sonucu, aşı ya da iyileşme kanıtı sunulması gerekmektedir. Bu koşulları sağlamadan tatilden dönenler ise Almanya’da karantinaya alınmalıdır.

Yorum Yaz