We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ANTALYA BELEDİYE BAŞKANI ALMANYA’DAKİ TÜRKLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

ANTALYA BELEDİYE BAŞKANI ALMANYA’DAKİ TÜRKLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

293-19273826052016

Antalya’dan turizmciler sivil toplum örgütleri ve medya temsilcileri ile birlikte Almanya’ya giden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Almanya’daki Türklere bu yıl tatillerini Türkiye’de geçirmeleri çağrısında bulundu.

Frankfurt’ta Türk ve Alman seyahat acenteleri, sivil toplum kuruluşları ve basınla  bir araya gelen Menderes Türel, dünya barışına destek için insanların alışkanlılarını indadına sürdürmesi gerektiğini söyledi. Turizmde yaşanan sıkıntıyı ”milli meselesinin turizme yansıması” olarak nitelendiren Türel, ”En azından bu sene uluslararası diplomatik bir sorunu turizme yansıtmak isteyenlere verilecek en güzel cevap, Almanya’da yaşayan bütün gurbetçi Avrupalı Türk kardeşlerimizin tatilini Türkiye dışında değil, Türkiye’de ve Antalya’da geçirmesedir. Biz onlara bu şekilde en güzel cevabı verebiliriz” dedi.

”FRANKFURT TOPLANTISI OLUMLU GEÇTİ”

Hürriyet’te yer alan habere göre Türel, Frankfurt’taki toplantıların olumlu geçtiğini açıkladı. ”Karşımızdaki muhataplarımızın tepkileri, beklentimizin üstünde oldu. İnşallah bunun neticilerini Antalya’da görürüz” diyen Türel, turizme verilecek desteğin dünya barışı için de önemli olduğuna dikkat çekti. Türel, “Şu anda Antalya’da ve Türkiye turizminde Rusya ile yaşananlar bir diplomatik sorundan kaynaklanıyor. Bir turistik sorun söz konusu değil. Bu bahane edilerek, seyahat özgürlüğüne müdahale ediliyor. Seyahat etme alışkanlıklarımızdan vazgeçmemeliyiz. Seyahat etme özgürlüğü engellenemez. Toplumsal barışa katkı için seyahat etme alışkanlığımızı sürdürmeliyiz ki toplumun huzurunu bozmak isteyenlerin değirmenine su taşımayalım” dedi.

5 ÜLKEYE DAHA GİDİLECEK

Menderel Türel’in Almanya heyetinde Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şen, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Antalya Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat faaliyetleri organisazyonu ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu, Öger Tours’dan Şengül Göktaş Rosati ve Rıdvan Edebal da yer aldılar. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’in toplantı serisinin beş ülke ile devam edeceği kaydedildi. Menderes Türel ile heyeti, önümüzdeki hafta Londra ve Kopenhag’ta Haziran’ın ilk haftasında da Avusturya, Norveç ve İsveç olacaklar.

Yorum Yaz