We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa GENEL Antalya’da 2019 yılının %80’ini yakalayabiliriz

Antalya’da 2019 yılının %80’ini yakalayabiliriz

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

AKTOB 2022 turizm sezonu tahminini açıkladı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeler Birliği, AKTOB Haziran ayı “Sektörle Buluşmalar Toplantısı” Side Star Elegance Otel’de yapıldı. AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, dünya turizminin 2022’de, 2019 yılı değerlerinin % 50 ila 70’ini geri kazanmasının beklendiğini vurguladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yağcı, turizmde 2019 yılından beri yaşananları grafiklerle özetledikten sonra 2022 ve ötesi için beklentilerini açıkladı. Dünya turizminin 2022’de, 2019 yılı değerlerinin % 50 ila 70’ini geri kazanmasının beklendiğini vurgulayan Yağcı, Antalya turizminin de 2019’un % 80’ini yakalayacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Dünyada seyahat arzusunun arttığını ve bunun da talebe yansıdığını vurgulayan Yağcı, Türkiye’nin ne yapılması gerektiği konusunda şunları söyledi:

“Anketlerde 2022 ve ötesinde seyahatin önündeki tek engel ekonomik koşullar olarak ortaya çıktı. Talep yükseliyor ancak gerçeklere göre hareket etmek durumundayız. İyi miyiz kötü müyüz gibi değerlendirmeleri gerekli olduğunca ve gerçeklere birlikte konuşmalıyız. Oyunun kuralları değişiyor ve Türkiye net olmak zorunda. Netlik derken, fiyat-ürün ve kalite konusunda ne yapacağımızdır. Evet, zaten talep var. Fiyatlarla gereksiz yere oynanmamalı. Bakanlığımız ve sektörümüzün 2019’dan beri gösterdiği güçlü koordinasyon boşa gitmemeli. Sanıyoruz ki bu çalışmaların değeri, Türkiye’nin değer algısına katkı yapmaya devam edecektir.”

Yorum Yaz