We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Antalya’da konut satışı yasağı Rusları korkuttu

Antalya’da konut satışı yasağı Rusları korkuttu

Antalyalıların yabancılara konut satışının ve kiralanmasının yasaklanmasını istediğini yazdı. Turkrus’un aktardığı Kommersant Gazetesi haberine göre, şehir sakinlerinin Change.org sitesinde başlattığı kampanya bir günde 5 bin 500’ün üstünde imza topladı.

Kampanyanın organizatörleri şehirde iki yıl içinde kira bedellerinin yüzde 400 arttığını, konut fiyatlarının da 32 bin dolardan 260 bin dolara fırladığını ileri sürdü. Kommersant, konuyu Rus emlak uzmanlarıyla değerlendirdi.

Türkiye’de emlak işi yapan Yekaterina Puşkina, hükümetin yabancılara daire satışı ya da kiralanmasını tamamen yasaklamasının söz konusu olamayacağını söyledi.

Sotheby’s International Realty’den Yelena Mariniçeva ise daha temkinli konuştu. Mariniçeva, oturum izni almak isteyen yabancıların şehrin bazı gölgelerinde konut kiralamasına ya da satın almasına sınırlama getirildiği hatırlattı. Buna göre, hükümetin buna benzer başka adımlar atması da olasılık dahilinde.

1 yorum

Koray duman 24 Ocak 2023 - 23:17

Ruslar escotluk torbacilik yapmayı zengin koca bulmayı bıraktı şimdide Türkiye\′de emlakcilik yapıp ev kirali fiyatlarının artması türk halkının çektiği eziyet yetmediği gibi birde hadsizce küstahça yorumlar.yapiyorlar Yekaterina Puşkina bu asalik kadın gibi bir sürü var.amaclari kendi insanlarini yollar öldürtmek istiyor anlaşılan.turkiyede her erkek sizin asaliklara kopeklik yapmıyor..

Cevapla

Yorum Yaz