ANTALYA’DA YABANCILAR NE KADAR KONUT SATIN ALDI?

Güncel 9 Kasım, 11:40'de eklendi

Antalya’da yabancılar ne kadar konut satın aldı?

Antalya, marka değerini yükselterek küresel yatırımcıların da gözdesi olmaya devam ediyor. TUIK verileri de Antalya’nın yabancıya konut satışında İstanbul’dan sonra ikinci sıraya yerleştiğini gösteriyor.

antalya- konut

Yabancıya konut satışında Antalya’nın cazibesi artmayı sürdürüyor. TUIK verilerine göre 2017 yılında 3 bin 373 adet yabancıya Antalya’dan konut satıldı. Bu rakam 2018’in ilk 9 aylık döneminde 5 bin 237 adet olarak gerçekleştiği ifade edildi. İlk 9 aylık verilerilerden alınan bilgiye göre Antalya’dan konut alan yabancı sayısı yüzde 36 oranında arttı.

Antalya büyüyerek gelişiyor

Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri Antalya. 2 milyon 364 bin kişilik nüfusun 1 milyon 300 bini 25-65 yaş arasında olduğu belirtiliyor. Bölge kentlerinden hatta farklı ülke vatandaşlarından göç almayı sürdürüyor. Kentte yerleşik olarak 57 bin civarında yabancı ülke vatandaşı ikamet ediyor. Eurostat, Antalya’da kişi başına düşen geliri 8 bin 200 Euro olarak açıkladı. belirtiyor.

Yatırımcı için potansiyeli yüksek bir şehir

Antalya ve bölgesi turistik olması nedeniyle emlak sektörü gelişimlerinden önemli bir pay alıyor. Yurt içinden ve yurt dışından Antalya’da gayrimenkul almak isteyen yatırımcıların sayısında ciddi bir artış var. Hem şehir hayatı hem doğayı birlikte yaşamak isteyenler için , Antalya birinci sırada.

TÜRSAB PLAKALARINDA DENETİMİ ARTIRACAK YENİ SİSTEM

TÜRSAB plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini artıracak yeni sisteme geçeceğini açıkladı.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.