We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Avrupalı Belediye Başkanları, Başkanlar Sahnesi’nde ağırlandı

Avrupalı Belediye Başkanları, Başkanlar Sahnesi’nde ağırlandı

Antalya Turizm Fuarı 2023’ün Başkanlar Sahnesi’nde düzenlenen altı oturumdan birisinde de Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen Belediye Başkanları ağırlandı.

ATF23 Başkanlar Sahnesi’nin konuğu olan; Gradara Belediye Başkanı Filippo Gasperi, Baden-Baden Belediye Başkanı Dietmar Speth, Pribor Belediye Başkanı Jan Maliki ve Cork Belediye Başkanı Frank O Flynn, antik kentlerin ve saklı kalan tarihi güzelliklerin uluslararası olarak tanıtılmasında, festivallerin ve fuarların önemine değindi.

“DÜNYAYA TARİHİMİZİ, SANATIMIZI VE MUTFAĞIMIZI TANITMA FIRSATI BULUYORUZ”

İtalya, Gradara Belediye Başkanı Filippo Gasperi fuarların ve festivallerin Muratpaşa ve Gradara gibi şehirler için önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Öncelikle 2023’te Kaleiçi Festivali’ne katılmaktan duyacağımız memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Biz de bu festival sayesinde Muratpaşa ile kardeş şehir olarak kendi kasabamızı tanıtma fırsatı bulacağız. İtalya’nın kalbinde olan bir kasabamız var. Biz kültürümüz, tarihimiz ve bizi çevreleyen güzelliklerden dolayı gurur duyuyoruz. Bizim için oldukça kıymetli olan festivaller ve fuarlar sayesinde günlük yaşamı dünyamıza tanıtabiliyoruz. Ayrıca buraları faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir merkez olma durumuna getirebiliyoruz. Dünyaya tarihimizi, sanatımızı ve mutfağımızı tanıtma fırsatı buluyoruz.”

“UMARIM GELECEKTE BU FESTİVALLERİ BERABER DÜZENLERİZ”

Almanya, Baden-Baden Belediye Başkanı Dietmar Speth, “Üçüncü kez Muratpaşa’da bulunma şansımız olacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Bey’e çok teşekkür ederim. Çünkü burada yaptığı vizyon ve dünyaya duyurmak istediği konu çok önemli. Biz de Baden-Baden’da buna benzer şeyler yapmak istiyoruz. Hem genç nesli hem yetişkin nesli kendi kentimizde görmek istiyoruz. Baden-Baden’a insanların kültür, sanat ve çevre için gelmelerini istiyorum. Umarım gelecekte bu festivalleri beraber düzenleriz. Hem Muratpaşa’da hem de Baden Baden’da.” dedi.

“KALEİÇİ FESTİVALİN’DE BULUNMAK BİZİM İÇİN GURUR VE ONURDUR”

Çek Cumhuriyeti, Pribor Belediye Başkanı Jan Malik ise, “Kaleiçi Festivalin’de bulunmak bizim için gurur ve onurdur. Diğer şehirlerden farklı olarak şehrimizin kişisel tarihi ön plana çıkıyor. Bizim kasabamız Freud’un doğum yeridir. Mesela Freud’un hayatıyla ilgili bir faaliyet düzenliyoruz. Dünyanın birçok yerinden 100 bin insan ziyaretçi gelip kendisinin hayatını, neler yaptığını ve neler yaşadığını görme fırsatı buluyor. Bu konuda çok mutluyum, kasabamız çok ufak olmasına rağmen birçok sanatçı ve bilim insanı gelip bizim kasabamızı ziyaret ediyor.” şeklinde konuştu.

“TURİZM FAALİYETLERİ BİZİM EKONOMİMİZİN OMURGASINI OLUŞTURMAKTADIR”

İrlanda Cork Belediye Başkanı Frank O Flynn, Antalya’da tarihe verilen önemden söz ederken şöyle konuştu:

“Biz yaşayan tarihi kentler arasında tarihi bu kadar kıymet veren şehirlerden bir tanesiyiz. Antalya’nın tarihe verdiği değer bizim için de çok önemlidir. Kasabamızda kendi yaptığımız faaliyetler sonucunda meydana gelen dönüşümleri de belirtmek isterim. Kasabamızda düzenlediğimiz uluslararası festivaller, daha fazla kendimizi tanıtma imkanını verdi bizlere. Bu hafta sonu bir caz festivalimiz var ve biz 20 milyon gelir elde ediyoruz. Bu festival Avrupa’da tanınmış festivallerden biridir. Köylerimizde de yöresel festivaller ve fuarlar düzenliyoruz. Bu sayede yerel ekonomilerimize katkı sunma şansı buluyoruz. Kasabamız kadim bir geçmişi olan bir kasabadır ve değerlerimizi korumak için bu uluslararası festivallerin düzenlenmesi çok önemlidir. Bu uluslararası faaliyetler sayesinde kendimizi dünyaya duyurma fırsatı buluyoruz ve insanlar da bizi görebiliyor. Tüm turizm faaliyetleri bizim ekonomimizin omurgasını oluşturmaktadır ve kasabamızda bunları devam ettireceğiz.”

Yorum Yaz