We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Prime Travel: ’Sınırsız’ Turizmle 1 Milyon Oda Satışı

Prime Travel: ’Sınırsız’ Turizmle 1 Milyon Oda Satışı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Prime Travel Service Managing Director Haluk Kayhan, Antalya Turizm Fuarı’nda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kayhan, 2. Kez ATF’ye katıldıklarını belirterek, “Antalya Turizm Fuarı faydalı ve ses getiren bir fuar oluyor” dedi.

Haluk Kayhan, Prime Travel standında ağırladığı basın mensuplarına, şirketin işleyişi ve hedefleri hakkında bilgi verdi. 7 yıldır ‘Ülke sınırlarına bağlı olmayan” turizm yapan Prime Travel’ın dünyanın her yerinden her yerine oda satışı yaptığını dile getiren Kayhan, “Bir Türk firması olarak turizmi global yapıyoruz. Bu sene için 1 milyonun üzerinde Room Night satışımız var” diye konuştu.

Kayhan, “Pandemiden önce Dubai’de Bedsopia markasıyla tamamen global olarak hizmet vermeye başladık, kapalı olmayan tüm ülkeleri satmaya başladık. Tüm altyapılarımız teknoloji üzerine. Bedsopia’dan sonra New York’ta Goodotel adıyla başka bir şirket daha kurduk. Goodotel Amrican otellerini satan bir OTA oldu.

Bu sene yeni bir atılım daha yapıyoruz. Ben bunu, bütün tecrübelerin birleşimi olarak görüyorum. İki senedir planladığımız ve alt yapısına çalıştığımız İspanya’da bir şirket daha kuruyoruz. Hem B2B hem B2C olarak çalışacak” diye belirtti.

“Bizi dünyanın tüm ülkeleri ilgilendiriyor. Buralıyız, burada yaşıyoruz, burada kurulduk ve burada büyüdük. Fakat bizim sınırlarımız yok. Tek bir destinasyon satacağız hedefi koymuyoruz” diyen Kayhan, “Endonezya’dan Arjantin’e kadar tüm destinasyonlarda satış yapabiliyoruz” dedi.

“DÜNYADA 30 BİN OTELLE DİREKT ÇALIŞMAMIZ VAR”

Türkiye’de 3 bin 500, dünyada ise 30 bin otelle direkt çalıştıklarını belirten Kayhan, “Türkiye’de yaklaşık 3 bin 500 otelle kontratımız var. Burada en baştan başladığımız o işi artırarak devam ediyoruz. Globalde yarattığımız potansiyel buradaki işleri artırmamızı sağlıyor. Dünyada yaklaşık 30 bin otelle direkt çalışmamız var. Bu direkt çalışma yaptığımız sayı, satışını yapabildiğimiz yaklaşık 750 bin otel var. Burada teknolojinin alt yapısının ve özellikle farklı kur ve time zone’lara göre çeşitlenmesi ve oldukça hızlı ve sorunsuz çalışması gerekiyor” diye konuştu.

“GLOBAL BİR OYUNCU OLMALIYIZ”

Kayhan, gazetecilerin sorularını yanıtlarken şu ifadeleri kullandı: “Antalya merkezli, 7 yıllık bir şirketiz. Yurt dışındaki önemli tüm fuarlara katılıyoruz.

Antalya Turizm Fuarı’na ikinci kez katılıyoruz ve Silver Sponsor olarak da burada bulunuyoruz. Geçen seneye oranla bile daha kalabalık ve daha canlı olduğunu görebiliyorum. Gerçekten çok iyi gittiğini düşünüyorum. Herkese faydalı olduğunu ve oldukça ses getirdiğini düşünüyorum. Tüm şirketlerle iş birliğine açığız. Şirket kültürü olarak faydalı rekabete inanıyoruz.

Turizm de diğer sektörlerde olduğu gibi teknoloji altyapısı üzerine gelişiyor. Bu teknolojiler gelişmeye devam edecek. Elbette çıkış noktası olarak, bir kişinin a’dan Z’ye ihtiyacı olabilecek her şey için yeni teknolojiler gelecek. Seyahat sürecinin daha da kolaylaşacağı aplikasyonlar oluşuyor.”

Yorum Yaz