We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Arzu Harley: Hotelbeds artık bir HBX Group markası

Arzu Harley: Hotelbeds artık bir HBX Group markası

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Şebnem İmece

Antalya Turizm Fuarı’nda “Avrupa Pazarı Gelişimi Devam Edecek mi?” başlıklı panelin davetlilerinden olan Hotelbeds Türkiye Bölge Direktörü Arzu Harley, geçtiğimiz sezona dair değerlendirmelerde bulundu. Tüm dünyada artık HBX Group adıyla hareket ettiklerini ve Hotelbeds’in artık bu grup altında bir marka olduğunun altını çizen Harley; HBX’i “seyahat endüstrisinin ihtiyaç duyduğu her türlü teknolojiyi tek bir çatı altında toplayan yeni bir ekosistem” sözleriyle tanımladı.

Arzu Harley; oturumu yöneten Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı ve NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz’un 2023 sezonuna dair sorusunu; “tek bir cümleyle 2023 gerçekten de zorlu geçti” şeklinde yanıtladı. Yılı hem ülkemiz hem de firmaları adına değerlendiren Harley; “Hotelbeds 2001 yılından bu yana faaliyet gösteriyor ve her yıl hızla büyüyor. Bu hızlı büyüme elbette Türkiye’de ortaklarımızla yaptığımız işlere de yansıyor. 2023 yılı da Hotelbeds için genişleme, yenilenme, inovasyon ile geçti. Geçen yıl Ekim 2022’de buradayken 2023 sezonuna bakıyorduk ve motivasyonumuz gerçekten yüksekti çünkü harika bir 2022’den yeni çıkmıştık ve daha da iyi bir 2023 için sabırsızlanıyorduk. Ne yazık ki hepimiz son yüzyılın en dramatik doğal afetini yaşadık. 6 Şubat 2023’te bambaşka bir Türkiye’ye uyandık ve bu bizi manevi olarak çok etkiledi. Bir Türk olarak ve bu ülkede yaşayan biri olarak bunu kelimelerle ifade etmek kolay değil ancak bu trajik olayın ardından hepimizin yüzleşmesi gereken ticari etkileri de vardı. Bu zorlukların üstesinden gelmemiz gerekiyordu. 2023 Türkiye’de Hotelbeds perspektifinden de zorlayıcı oldu. Ama küresel anlamda büyümeye, yatırım yapmaya devam ettik. Küresel anlamda Hotelbeds için harika bir yıl oldu. Önümüze konulan tüm hedefleri aştık.” dedi.

SEYAHAT TEKNOLOJİLERİ ALANINDA YENİ BİR EKOSİSTEM

2024 yılı öngörüleri konuşulurken, Hotelbeds’in yeni adının HBX Group olduğunun altını çizen Harley; “Grubumuzun adı artık HBX Group. Hotelbeds işin sadece yatak kısmıyla ilgilenen bir marka ama işimiz çok daha geniş. Hotelbeds bir isim olarak, sunduğumuz hizmetleri tam anlamıyla karşılamıyor. İşte bu yüzden şimdi yeniden markalaşıyoruz. HBX; CEO’muz Nicolas Huss liderliğinde yeni bir seyahat ekosistemi ve bu ekosistem tedarikçilerimize ve sağlayıcılarımıza sadece konaklamanın ötesinde pek çok hizmet getirecek. HBX Group, dünya çapında sektöre pek çok farklı açıdan hizmet veren bir turizm teknoloji şirketi. Seyahat endüstrisinin ihtiyaç duyduğu her türlü teknolojiyi tek bir çatı altında toplayan yeni bir ekosistem. Tur operatörlüğü bu hizmetlerden sadece biri. Finans perspektifinden bakarsanız, bu Fintech’tir. 2024 yılında seyahat sigortası, ödeme çözümleri ve çoklu para birimi çözümleri dahil olmak üzere çeşitli ürünler sunacak. Mesela Beyond the Bed adında bir markamız var. Seyahat endüstrisinin ihtiyaç duyduğu yatak dışındaki diğer tüm hizmetleri sağlıyoruz ve yakında uçuşları da paketleyeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz