Bakan Ersoy: ‘Derbent İyi Bir Kayak Merkezi Olur’

Güncel 23 Ocak, 09:47'de eklendi

Bakan Ersoy: ‘Derbent İyi Bir Kayak Merkezi Olur’

Konya’daki Aladağ Kayak Merkezi’ni ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilave bölümler yapılması planlanan merkezi inceledi.

Bakan Ersoy: 'Derbent İyi Bir Kayak Merkezi Olur'

Bakan Ersoy, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Derbent ilçesine gitti. Aladağ Kayak Merkezi’ni ziyaret etti.

Bakan Ersoy, hazırlanan projenin maketini inceleyerek merkeze ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Yaptığı açıklamada, bugün itibarıyla Derbent’i önemli bir kayak merkezi haline getirmek için yoğun bir çalışma sürecine girdiklerini belirtti.

Bakan Ersoy: Bölge Yüksek Potansiyele Sahip 

Ersoy, “Doğru planlama için bazı istediğimiz raporlamalar var. Bunlarla ilgili sezon boyu çalışılması gerekiyor. Bir haftada, 10 günde çıkacak işler değil. Karın hareketliliğine göre çıkarılması gereken bazı raporlar var. O raporları da tamamlayacaklar. Nisan ayı gibi tekrar geleceğiz” ifadelerini kullandı.

İyi bir proje için gayret gösterdiklerini dile getiren Bakan Ersoy, şunları kaydetti:

“Derbent aslında, Konya’nın hızlı tren bağlantılarından dolayı şanslı bir bölgedir. Özelikle iç pazardan çok rahat beslenebiliyor. İstanbul ve ileride olacak İzmir, Ankara bağlantısıyla üç büyük şehirden de çok rahat ziyaretçi alma potansiyeline sahip. İnşallah raporlar da umduğumuz gibi çıkarsa ki çıkacak gibi gözüküyor, Derbent ileride iyi bir kayak merkezi olur.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, incelemelerinin ardından Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.