We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Binlerce Koşucu Kapadokya’da Buluştu

Binlerce Koşucu Kapadokya’da Buluştu

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısıyla ülkemizin tanıtımına ve spor kültürünün yayılmasına öncülük eden Argeus Travel & Events tarafından Salomon’un isim sponsorluğunda geleneksel olarak Ekim ayının üçüncü haftası Kapadokya’da düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 2023 yılında 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Dünyanın her yerinden birbirinden renkli binlerce koşucuyu Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail® ‘e 2022 yılında 80’e yakın ülkeden 2.224 koşucu katılmış, Türk koşucuların parkur rekorlarına imza attığı bir yıl olmuştu.

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 katılımcıyla yolculuğuna başlayan ve giderek bir koşu festivaline dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2023 yılında 10.yılını kutlama heyecanı yaşıyor.

REKOR KATILIM 71 ÜLKEDEN 2.434 KOŞUCUSU

Kayıtları 4 Ekim tarihinde sona eren Salomon Cappadocia Ultra Trail’e 10.Salomon Cappadocia Ultra Trail’e Arjantin’den Kanada’ya, Danimarka’dan Japonya’ya, Filipinler’den Amerika’ya 71 ülkeden 71 ülkeden 2.434 koşucu kayıt yaptırdı.

KATILIMCI DAĞILIMI

CUT 119 km parkuruna toplam 229 koşucu (180 erkek, 49 kadın), CMT parkuruna toplam 698 koşucu (547 erkek, 151 kadın), CST parkuruna toplam 1.115 koşucu (706 erkek, 409 kadın) katılırken, Team Games Short-Trail® parkuruna 82 Takım, Team Games Medium-Trail® parkuruna 20 Takım, Team Games CUT- 119 km parkuruna 13 Takım katılıyor.

PATİKA KOŞU DENEYİMİNİ GENÇ KOŞUCULARA YAYIYOR

Masalsı atmosferinde İlham veren etkisi ile her yıl yeni koşuculara ev sahipliği yapan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in bu yıl ilk kez Cappadocia Team Games CMT ve CST parkurlarında 16-18 yaş grubuna yer vererek patika koşuları deneyimini genç koşuculara yaymayı hedefliyor.

GEÇ KAYITLAR BAĞIŞLANIYOR

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® ayrıca geç kayıt gelirlerini Türkiye Atletizm Vakfı’nın “Genç Atletlere Destek Programı”na bağışlayarak Türk atletizminin geleceğine destek oluyor.

ULTRA TRAİL KOŞULARININ İDDİALI İSİMLERİ, ELİT ATLETLER GELİYOR

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’e kaydını tamamlayan koşucuların içinde Ultra Trail dünyasının en iddialı isimleri, Kapadokya’nın güzelliklerini koşarak keşfetmeye ve kariyerlerinde yeni hikayeler yazmaya geliyor.

Alanya Ultra Trail Şampiyonları Andorra ‘dan Dimitry Mityaev 905 Puan ve Ekaterina Mityaev 774 Puan ile CUT parkurunda mücadele edecek. Onlara 2016 Salomon Cappadocia Ultra-Trail® şampiyonu Aleksei Tolstenko ve 2014 ‘teki ilk yarışın genel klasman birincisi Elena Polyakova eşlik edecekler.

Ayrıca Salomon Türkiye takımından Aysel Yalaç ve Beyza Güzel 63K CMT parkurunda, Mehmet Soytürk ise CST parkurunda, Salomon Global ‘den Varvara Shikanova CMT parkurunda, Team Garmin’den ise Ryan Mex CMT parkurunda mücadele edecekler.

Bu yıl ayrıca UTMB parkurlarının ilk 20’sinde finish görmeyi başarmış, OCC etabının 5.si ABD’den Jeshrun Small, OCC kadınlar 12.si Kim Screiber Kapadokya parkurlarında boy gösterecekler.

TÜRK SPORCULAR GLOBAL SPONSORLARIN DESTEĞİYLE YENİ REKORLARA HAZIR

Cappadocia Ultra Trail, Salomon isim sponsorluğu, Canon, Garmin, Corendon Airlines, Noss Group, Royal Balloon Cappadocia ve Yunak Evleri co-sponsorluğunda 10.yılında festival havasında geçecek. Ceysu, Pınar Protein, Pt-Acaademy, Salcano, Viewsonic ve Züber Lezetler ise ürün ve hizmetleri ile etkinliğe destek verecekler.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 10. yılına özel kategoriler ve sürpriz ödüller ile Kapadokya’da koşu tutkunlarını karşılamaya hazırlanıyor. Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, Kapadokya’nın olağanüstü doğal güzellikleri, eşsiz tarihi mirası ve kültürel dokusu arasında koşmak isteyen herkesi 14-15 Ekim tarihlerinde Kapadokya’ya bekliyor.

Yorum Yaz