DÖRT MEVSİM TURİZM PROJESİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 5 Mayıs, 13:16'de eklendi

Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından ilçede turizmi 12 aya yaymak amacıyla Almanya’dan Bremen Üniversitesi MBA ile yürütülen çalışmalar kapsamında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaş’ta düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Halil Kocaer, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Munise Ozan, Bremen Üniversitesi MBA öğretim üyesi Prof. Dr. Felix Herle, turizmciler, Alman öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Dernek Başkanı Munise Ozan, Almanya’nın Bermen Üniversitesi MBA Uluslararası Turizm Yönetimi Bölümü ile üç yıl önce ilçede turizmi nasıl dört mevsime yayabilecekleri konusunda görüşmeler yaptıklarını söyledi. Üniversitenin bu konuda kendilerine yapılacak her çalışmada destek sözü verdiğini belirten Ozan, “3 yıl boyunca bölgemizde çalışma ve araştırma yaptılar. Prof. Dr. Felix Herle ve master öğrencileri öneriler sundu. Likya Yolu üzerine çalıştılar. İlk yıl araziyi taradılar. Geçen yıl gelemediler. Bu yıl hazırladıkları sonuç önerilerini bu toplantıda bize sunacaklar” dedi.
Prof.  Dr. Felix Herle ise ilk yıllarında 14 öğrenci ile bu yıl da 4 öğrenciyle çalışma yaptıklarını ifade etti. Çalışmaya Azerbaycan, Hindistan, Türkiye, Nepal gibi birçok ülkeden öğrencinin katıldığını anlatan Prof. Der. Herle, “Kaş, dört mevsim turizm yapılabilecek doğal, tarihi bir yapıya sahip. İklim özelliği, bitki örtüsü, dört mevsim dalış yapılabilmesi, endemik bitki zenginliği bu yapıya zenginlik katıyor. Bu nedenle, Kaş’taki yürüyüş yolları arttırılmalı. Likya Yolu’na alternatif yürüyüş ağları oluşturulmalı. Kaş’ta endemik bir çiçek parkı oluşturulmalı. Çukurbağ Mahallesi’nde kırsal turizm destinasyonu oluşturulmalı. Bu yaygınlaştırılmalı” dedi.Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.