DUBAİ TURİZM FUARI’NDA ANTALYA ÇIKARTMASI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 25 Nisan, 13:54'de eklendi

Seyahat endüstrisinin Ortadoğu ve Körfez ülkeleri pazarında en büyük buluşmalarından biri olan Arabian Travel Market (ATM) Fuarı, Dubai’de 24 Nisan’da kapılarını açtı. Dubai ATM Turizm Fuarı’na bu yıl 150 ülkeden 2 bin 800 firma ve turizm profesyoneli katılıyor. 45 Bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı 750 metre kare stant alanı aldı. Fuara Türkiye’den yaklaşık 100 firma katılıyor. Son dönemde turizm kaynak ülkelerini çeşitlendirmek için çalışmalar yürüten ve bu amaçla alternatif pazarlara da yönelmeye çalışan Antalya turizmi, 2017 Dubai ATM Fuarı’na geniş katılım sağlıyor.

 

Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Münir KARALOĞLU himayesinde Antalyalı turizmciler bu yıl Dubai Turizm Fuarı’na adeta çıkartma yaptı. Destinasyon tanıtımına ağırlık verilen Antalya standında Arap pazarına açılmaya çalışan Antalyalı konaklama tesisleri ve seyahat acenteleri yer alıyor.

Dubai Turizm Fuarı’nın ilk gününde Antalya standı Arap turizm profesyonellerinden yoğun ilgi gördü. Geçtiğimiz yıllarda Antalya Valiliği, BAKA, Antalya İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü işbirliğinde Antalya’da düzenlenen Körfez ülkeleri pazarına yönelik çalışmalar Dubai Turizm Fuarı’nda Antalya’ya olan ilgiyi artırdı. Fuarın ilk gününde yüzlerce Arap turizm profesyoneli Antalya standını ziyaret ederek katılımcılardan bilgi aldı. BAKA’nın geçtiğimiz yıllarda Antalya’ya getirdiği Arap seyahat bloggerları ve sosyal medya fenomenleri Antalya standını ziyaret ederek Antalya’nın Arap pazarında nasıl daha çok tanıtılabileceği konusunda görüşlerini ifade ettiler.

Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Rashid AL MAKTOUM Antalya standını ziyaret ederek stant alanında bulunan görevlileri selamladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Onur AK ve Abu Dabi Büyükelçimiz Can DİZDAR, Dubai Kültür ve Tanıtma Müşaviri Salih ÖZER ilk gün Antalya standının konuğu oldu.

ARAP TURİSTLERDEN ANTALYA’YA BÜYÜK İLGİ

24 Nisan 2017 tarihinde öğlen saat 12:00’de başlayan 24’üncü Dubai Turizm Fuarı’nın açılış töreni sonrasında Arap turizm firmaları ve yetkilileri Fuar alanını ziyaret etti.  Kültür ve Turizm Bakanlığınca tahsis edilen stant alanında Antalya’nın bu yıl bir ‘destinasyon’ olarak genel tanıtımına yer veriliyor.

 Dubai ATM 2017’de birçok fuar ziyaretçisi Fuar’a katılan Antalyalı turizm acentesi ve Antalya otellerinden 2017 sezonu için tatil rezervasyonlarını yaptırdı. Ülkemize kültürel ve coğrafi yakınlığı bulunan Körfez ve Arap ülkelerinin Antalya turizmi için önemli bir potansiyel taşıdığı Dubai ATM’de bir kez daha görüldü. Antalya’da dağlar, şelaleler, yaylalar, ormanlık alanlar ve milli parkların yanı sıra, özel aile konaklaması sağlayan lüks villalar ve alternatif helal turizm otel imkânlarının da bulunduğunu öğrenen bazı ziyaretçiler en kısa zamanda Antalya’ya gelmek istediklerini söyledi.

Fuara Antalya’dan, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB), Antalya Tanıtım A.Ş. ile Antalyalı konaklama tesisleri ve seyahat acentaları katılım sağlıyor. 4 gün sürecek Dubai Turizm Fuarı 28 Nisan günü sona erecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.