DÜNYA LİDERLERİ TÜRKİYE’DE NEREDE KALDI, NE KADAR HARCADI ?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Ocak, 11:24'de eklendi

2015 yılında Türkiye’de düzenlenen G-20 sebebiyle dünya liderleri Antalya’da birbirinden lüks villalarda konakladı. Biz de Antalya’da dünya liderlerinin kaldıkları otellerde 1 hafta tatilin bedellerini araştırdık.

Süper lüks villa ve suitlerde 1 haftalık konaklamanın bedeli ise değişiyor. 50 bin liraya da var 326 bin liraya da. İşte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kaldığı Maxx Royal’den, ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın konakladığı Calista Luxury Resort’e kadar liderlerin kaldığı bazı oteller..

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın tercihi: Bellis De Luxe

– Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın G-20 için 2015’te geldiği Antalya’da konakladığı Bellis De Luxe’te Villa Bellis’te 1 hafta kalmak isterseniz eğer ödemeniz gereken ücret 48 bin lira.

Villa Bellis’te, 3 adet yatak odası bulunurken, soğuk havlu sunumundan meyve ikramına, minibarından snack ikramlara kadar tüm ihtiyaçlar karşılanıyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin tercihi: Spice Otel.

-2015’te Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin kaldığı Spice Otel’deki ‘presidential suit’te ağustos ayında 1 hafta kalmak isterseniz eğer 50 bin liraya yakın bir bedel ödemelisiniz.

– 500 metrekarelik suitte 180 metrekarelik jakuzili teras bulunuyor. İki adet masaj odası, Türk hamamı ve jakuzili banyo da odada yer alıyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in tercihi: Kempinski Hotel The Dome

G-20 döneminde Almanya Başbakanı Angela Merkel’in konakladığı Kempinski Hotel The Dome’da 2018’in ağustos ayında 1 hafta konaklamanın bedeli 70 bin lira.

 200 metrekarelik suitte misafirlere özel hizmet sunuluyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

2015’te Kanada Başbakanı olan Stephen Harper’ın tercihi: Ela Quality.

– 2015’te Kanada Başbakanı olan Stephen Harper’ın kaldığı Ela Quality’de 1 hafta konaklamanın bedeli 102 bin lira.

Otelin Sultan Palas isimli villasında kalmak isteyenler özel VIP transfer araçları ile havaalanından alınıyor. 680 metrekare iç alanı olan villa toplamda 1230 metrekarelik alan üzerinde kurulu.

Otelin Sultan Palas isimli villasında kalmak isteyenler özel VIP transfer araçları ile havaalanından alınıyor. 680 metrekare iç alanı olan villa toplamda 1230 metrekarelik alan üzerinde kurulu.

 Her birinin içinde jakuzi ve duşlu bir banyosu, giyinme odası bulunan 4 yatak odası, bir lobi, yemek odası, oturma odası, sinema keyfini doyasıya yaşamak için özel bir bölüm, açık havuz, 18 metre kare Türk hamamı, 18 kişilik sauna, fitness salonu, tam donanımlı modern bir mutfak, hizmetli odası bulunuyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

Japonya Başbakanı Şinzō Abe’nin tercihi: Titanic Deluxe Golf Belek.

 2015’te Japonya Başbakanı Şinzō Abe’nin kaldığı Titanic Deluxe Golf Belek’te 2018’in Ağustos ayında kalmak isterseniz 1 hafta için ödemeniz gereken ücret 175 bin lirayı buluyor.

Golf sahası ve nehir manzaralı 2700 metrekarelik müstakil villa da, 100 metrekare özel açık havuz, 2000 metrekare bahçe, etrafında nilüfer havuzu bulunan sohbet alanı, teras, Türk hamamı, sauna, buhar, fitness, masaj odası, 5 yatak odası 1 salon, donanımlı geniş mutfak, yemek salonu, özel güneşlenme alanı, barbekü alanı, cabana, king size yatak, tüm odalarda banyo ve WC bulunuyor. Ayrıca ebeveyn yatak odasında jakuzi mevcut.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tercihi: Maxx Royal Belek.

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kaldığı Maxx Royal Belek’te 1 hafta konaklamanın bedeli 181 bin lirayı buluyor. Otelde, Putin’in konaklamasının ardından Rus turistlerden yoğun talep alıyor.

Dünya liderleri Türkiyede bunları seçti 1 hafta tatil 300 bin lira

 Montgomerie Maxx Royal golf sahasının içinde ağaçlarla yarı izole edilmiş, özel tasarımlı 630 metrekarelik müstakil villada, 495 metrekare iç mekan, özel açık havuz ve teras, jakuzili pavilyon, 4 yatak odası, 1 oturma odası, 1 yemek odası, mutfak, 1 adet jakuzili duşlu banyo, 1 adet jakuzili duşlu kese ve masaj bölmeli banyo, 1 adet duşlu banyo, 4 adet WC, Türk hamamı, 1 adet saunalı duşlu banyo, fitness ile 3 adet balkon bulunuyor. Maksimum Kapasitesi ise 12 yetişkin ve 1 bebek.

Haberin Tamamını okumak için : 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

ŞENER: ” TURİZMDE ORTALIK MAYIS AYINDA SAKİNLEŞİR “

142 YILLIK OTELİ 184 MİLYONA ALIYOR!

SAHİBİNDEN SATILIK “CENNET”

PLAJ BOŞALTILDI

Bir Yılda 12 Bin Kişi Helikopterle İstanbul’u Havadan Seyretti

‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ BODRUM’A 2 BİN 160 TURİST GETİRDİ!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.