24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

EMİN ÇAKMAK: “TURİZM SEFERBERLİĞİ BAŞLATALIM”

Turizmci Emin Çakmak, turizmi olumsuz yönde etkileyen terör ve darbe girişimlerinin olumsuzluklarından kurtulmak için “Turizmde Seferberlik Platformu”nu kurdu. Çakmak, “Milli turizm seferberliği başlatmak için turizm paydaşlarına yapıyorum” dedi.

emin-cakmak-bu-bir-secim-degil-kurtulus-gunu-7915642_x_3073_300

Türk-Hindistan Turizm Konseyi (TITC), Türk-Ortadoğu Turizm Konseyi (TMTC), Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTDC) Kurucu Başkanı, TÜRSAB 22. Dönem Başkan Adayı ve 55 ülkenin üyesi olduğu Dünya Sağlık Turizmi Konseyi (GHTC) iki dönem başkanlığını yapan Emin Çakmak, ülkede son bir yıldır yaşanan ve turizmi olumsuz yönde etkileyen terör ile darbe girişimlerinin olumsuzluklarından kurtulmak için “Turizmde Seferberlik Platformu”nu (TSP) kurdu.

TSP Kurucu Başkanı Çakmak, açıklamasında, son bir yıldır ülkemizde dış kaynaklı mihraklar tarafınca harekete geçirilen terör ve kalkışma olaylarının öncelikle turizm sektörüne ağır darbeler vurduğunu ve turizme hizmet eden 57 sektörü de dolaylı olarak etkilediğini belirtti. Çakmak, şunları kaydetti: “Turizm sektörü gelirlerinden dış ticaret cari açığının kapatılması, ülke ekonomimizin daha da güçlenmesi ve ülke kalkınmasına ve gelişmesi için yeniden ayaklanması ve bir yıl önceki konumuna getirmek, daha da ilerletmek ve yükseltmek için birlik ve beraberlik içerisinde tüm sektör paydaşlarının bir araya gelerek Turizmde Seferberlik Platformu çatısı altında 15 Ağustos tarihi itibari ile çalışmalarına başlamak üzere platforma aktif olarak katılarak katkı sağlamalarını istiyorum.

Turizm paydaşlarımız olan, seyahat acentalarımız, turist rehberlerimiz otellerimiz, restoranlarımız, deniz, kara ve hava taşımacılarımız, taksicilerimiz, turizm STK’larımız ve turizmden emekli değerli bürokratlarımız, büyüklerimiz ve duayenlerinizin aramıza katılarak bu seferberlik çalışmalarımıza destek vermelerini istiyorum. Turizm sektöründe milli birlik ve beraberliğin sağlanması için vatanını ve sektörünü seven her bir turizm bireyinin bu seferberlik çalışmaları içerisinde olması ve destek vermesi kutsal ve vatani bir görev olarak addedilmelidir. Turizmde Seferberlik Platformu olağan 1. Toplantımızı İstanbul’da 15 Ağustos tarihinde gerçekleştireceğiz.

Tüm sektör paydaşları ve emektarlarını bu seferberliğe katılmalarını ve katkı vermelerini temenni ediyorum. Platform kurucu üyesi olmak ve fiilen organizasyonlarda katkı sağlayacak arkadaşlarımızın en geç 10 Ağustos tarihine kadar chairman@thtdc.org email adresime TSP kurucu üyesi olmak ve görev alacağımı beyan ediyorum beyanı ile e-mail atmalarını rica ederim. 15 Temmuz hain kalkışmaya halk ve millet olarak karşı durup cumhuriyetimizi, hükümetimizi, vatan topraklarımızı ve milli birlik beraberliğimizi koruyup destan yazdı isek, işte aynı düşünce ve irade ile sektörümüzü yeniden ayaklandırmak için milli turizm seferberliğimizi başlatarak sektörümüze sahip çıkmamız için tüm turizm paydaşlarına ve bireylerine çağrı yapıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER