We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Erdoğan: “Turizm sektörü önemli bir potansiyele sahip”

Erdoğan: “Turizm sektörü önemli bir potansiyele sahip”

Birleşmiş Milletler (BM) 77’nci Genel Kurulu kapsamında ABD’nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin önde gelen iş insanlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi tarafından düzenlenen çalışma yemeğinde ABD’nin önde gelen iş insanlarıyla bir araya geldi. Erdoğan programda yaptığı konuşmada, Türkiye ile ABD’nin köklü bağlara sahip iki dost ülke, müttefik ve stratejik ortak olduğunu belirtti.

Erdoğan yaptığı konuşmada, “Ekonomi programımızı yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla ülkemizi büyütme üzerine kurarak bilinçli bir tercihte bulunduk. Salgın dönemi dahil son iki yıldır bu önceliklerimizden taviz vermedik. Ekonomi programımızı kararlılıkla uygulamayı sürdürüyoruz” dedi.

Türkiye’nin son dönemde gösterdiği büyük atılımla Avrupa’dan da pozitif şekilde ayrışmak suretiyle yenilenebilir enerji alanında yeni yatırım fırsatları sunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizmin bir diğer önemli potansiyele sahip sektör olduğunu aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu senenin daha ilk 7 ayında 500 binden fazla Amerikalı turisti ülkemizde misafir ettik. Bunda şüphesiz Amerika’da 12 destinasyona İstanbul’dan doğrudan sefer gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın önemli katkısı bulunuyor. Önümüzdeki dönemde bu sayının da artacağına inanıyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz